Bu rapor dikkat çekiyor!

0 0

Blok zinciri veri firması Chainalysis tarafından yayımlanan yeni bir kripto para birimi benimseme endeksine göre kripto aktivitesi dünya çapında gelişmeye devam ediyor. Araştırma perakendede aktarılan dijital paranın değerini kripto mevduatları uçtan uca değişim hacmini ve benzerlerini derliyor.

Chainalysis geçtiğimiz günlerde 154 ülkede kripto para biriminin benimsenmesini inceleyen “2020 Coğrafya Kripto” adlı bir rapor yayımladı. Endeksteki sıralama dört ayrı metriğe göre belirlendi.

Rapora göre kripto para benimsenmesi endeksinde en düşük sırada Afganistan Cezayir Cape Verde Çad Fiji Laos Libya ve Moğolistan bulunuyor.

Endekste ilk sırayı ise Ukrayna aldı. Bu ülkeyi sırasıyla Rusya Venezuela Çin Kenya ABD Güney Afrika Nijerya Kolombiya ve Vietnam izledi.

Chainalysis raporu kripto paraların küresel olduğu sonucuna varıyor. Raporda  yer alan “Gelişmekte olan ülkelerde yüksek kripto para birimi aktivitesi var” ifadesi de dikkat çekiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku