Bitcoin vadeli işlemlerinde işlem hacmi neden yükseliyor?

0 0

Bakkt kötü bir başlangıçla Bitcoin’in fiyatının düşmesine yol açmasının ardından tüm zamanların en yüksek işlem hacmine ulaşarak geri dönüş yapıyor.

Bitcoin vadeli işlemlerinde hacmi aniden yükselen Bakkt’ta neler oluyor?

Geçen yıl önde gelen kripto para birimi ABD ile Çin arasındaki gerilim artarken altınla birlikte yükselmeye başladığında Bitcoinin güvenli liman efekti yükselmişti. Ancak ardından KOVİD-19 pandemisi ve pandemi nedeniyle küresel çapta başlayan parasal genişleme ve mali teşvik paketleri geldi.

Bu yılki gelişmelerin nasıl sonuçlanacağından bağımsız olarak geçen yılki Bitcoin rallisi gücünü sürdüremedi. Intercontinental Exchangein sahip olduğu fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri platformu güya kripto para piyasasında bir sonraki büyük şey olacaktı ve kripto para benimsenmesini artıracaktı. Platformun başlatıldığı zaman dışında son günlere kadar neredeyse hiç aktivite olmadı.

Bitcoin fiyatı tekrar 11 bin dolarları bulurken Bakkt işlem hacmi arttı. İşlem hacmi 175 milyon doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Bir yıllık durgunluğun ardından Bakktta neden Bitcoine aniden ilgi duyulduğu belirsiz.  Kurumsal ilgi bir noktada başlamış olabilir. Veya riskten korunma (hedge fon) ve hatta MicroStrategy gibi enflasyona karşı koruma sağlayan fonların yöneticilerinin adımları Bakkt’a ilgiyi arttırmış olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku