Bu Önemli Glassnode Verileri Bitcoin (BTC) Yatırımcısının Tutumunu Yansıtıyor

0 50

”Documenting Bitcoin” isimli kripto para analisti, 290.500 takipçisi için yakın zamanda bir Glassnode grafiği paylaştı.

Bu verilere göre, BTC’lerini uzun vadeli tutan kurumsal ve bireysel Bitcoin (BTC) yatırımcılarının sayısı tarihi bir artışa imza attı.

Glassnode, bu yıl Bitcoin likid arz değişikliğinin çok yüksek bir hızla yeşile döndüğünü gösteriyor.

Bu, lider kripto para birimi Bitcoin’in bu yıl birbiri ardına tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmesi ve 14 Nisan’da 64.536 dolara ulaşmasıyla gerçekleşti. Önde gelen ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, doğrudan listeleme yoluyla Naqsad’da halka açıldı.

Ancak bugün erken saatlerde, Türkiye kripto para birimlerinin ve özellikle de BTC’nin ödemelerde kullanılmasını yasakladığı için Bitcoin 60.800 dolar seviyesine geri döndü.

Madenciler Bitcoin Biriktirmeye Devam Ediyor

Perşembe günü, analist, Twitter profilinde başka bir Glassnode grafiğini paylaştı ve Uzun Vadeli Yatırımcı Net Pozisyon Değişikliği göstergesinin yeşile dönmeye devam ettiğini söyledi.

Bu, madencilerin ve diğer uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin’i satmak yerine biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor. Bu, bu ayın başlarında başladı. Bundan önce, bu gösterge, Bitcoin’in 11.500 dolar seviyesinde el değiştirdiği geçen yıl sonbaharın ortasından bu yana kırmızı kaldı.

Daha Fazla Finans Kurumu Sektöre Giriyor

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimine kurumsal ilgi hızla artıyor.

Son zamanlarda, birkaç büyük firma pozisyonlarına Bitcoin ve Ethereum’u ekledi. Bunların arasında Chicago merkezli Rothschild Investment Corporation da var. Şirket, Grayscale’nin 265.302 Ethereum hissesini satın aldı.

Ayrıca, 8 bin GBTC satın aldılar ve şu anda toplam 38.346 Bitcoin bazlı hisseye sahipler.

Brevan Howard’ın Hedge Fund da yatırımlarla kripto para piyasasına girmeye hazırlanıyor. 5,6 milyar dolarlık sermayesinin yüzde 1,5’ini kripto para birimlerine yatırarak başlamayı planlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku