Bu Olaya Dikkat: Büyük Kripto Para Satışını Getirebilir!

56

Kripto para piyasası FTX borsasının çöküşüyle beraber girdiği girdaptan kurtulamıyor. Büyük kripto para firmalarından olan Grayscale Investments’ın varsayımsal düşüşü de dahil olmak üzere büyük zararlar gören kripto para borsası, uzun süre sonra yavaş yavaş toparlanma eğilimleri göstermeye başladı. Fakat piyasanın ve varlıklarının bu tür olaylara daha fazla dayanıp dayanamayacağına dair sorular ortaya çıkıyor. Peki sırada ne var? İşte detaylar…

Kripto para uzmanı Bitcoin için bu olayın kritik olduğunu aktarıyor!

Kripto para piyasası her ne kadar son haftalarda toparlanma çabası içerisine girse de, birçok uzmana göre piyasa ve varlıkların sıradaki hareketleri çöküş olaylarına daha fazla dayanıp dayanamayacağı konusunda yatırımcıları endişelendiriyor. ‘The Wolf Of All Streets’ podcast’inin sunucusu Scott Melker, Grayscale çöküşünün piyasada bir domino etkisi yaratabileceğini aktarırken, Bitcoin (BTC) için büyük bir satış olayının gerçekleşebileceğine inanıyor. 17 Ocak tarihli Kitco News programında David Lin ile yaptığı röportajda Melker, şu sözleri söyledi:

“Kripto piyasası, özellikle Bitcoin piyasası için asıl sorun, Grayscale ve GBTC’ye bulaşmanın yayılmasıyla beraber büyük bir çöküş tetiklenebilir.. Bunun olacağını sanmıyorum ancak GBTC’nin tasfiye edilmesi gerektiği gibi nadir bir olayda, Bitcoin’de büyük bir satış olayı görebiliriz.”

Bununla birlikte, Wolf Of All Streets, bu varsayımsal durumda, Valkyrie gibi ilgilenen ve müdahale edebilecek ve Grayscale’i daha verimli bir şekilde çalıştırmak için “devralabilecek” pek çok firma olacağı fikrini dile getirdi.

Bu Bitcoin Platformda Alarm: O 7 Altcoin İskontolu!

Öte yandan Kitco News sunucusu Lin’in zorlu bir 2022’den sonra 2023’te piyasanın bir toparlanma göreceğine inanıp inanmadığı sorulduğunda Melker, şunları söyledi:

“Makronun bize gerçekten biraz netlik sağladığını gördüğümüz için daha fazla yanlamasına kesme göreceğimizi tahmin ediyorum. Fed şahin tonunu korumaya devam ederken Bitcoin’in fırlayacağını beklemiyorum ve diğer piyasalarda neler olduğunu bilmiyoruz.”

Uzman isim yakın zamanda şiddetli bir boğa piyasası olabileceğine inanmıyor. Uzman isim, “En azından başlangıçta değil, yıl sonuna doğru işlerin tersine dönmesiyle ve 2024’ün başlarına doğru bir boğa trendi gerçekleşebileceğini aktarıyor.”

Grayscale’in öne çıkan etkinlikleri ve BTC fiyat durumu

Özellikle Ekim ayında Grayscale, yatırımcıların Bitcoin madencilik altyapılarının indirimli fiyatlarından yararlanmalarına yardımcı olan bir yatırım aracı olan Grayscale Digital Infrastructure Opportunities LLC’yi (GDIO) piyasaya sürdü. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’in 2022 yazında bir Bitcoin spot borsa yatırım fonu (ETF) sunma talebini reddetti ve bu, Grayscale’in gözlemciye karşı dava açmasına neden oldu.

Bu Bitcoin Platformda Alarm: O 7 Altcoin İskontolu!

Bununla beraber lider kripto para projesi Bitcoin (BTC), son bir haftalık süreçte yüzde 15 değer kazandı. Anlık olarak proje 20.694,68 dolardan işlem görüyor. Projenin piyasa değeri ise 398.719.350.058 dolar değerinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku