Bu olay piyasada keskin bir düşüşe neden olabilir

0 0

  2014teki Mt. Gox borsasının kurbanları önümüzdeki aylarda rekor 150.000 Bitcoin geri ödemesi alacak. Ancak bu bazıları kazançlarını nakde çevirebileceği için piyasada satış baskısına neden olabilir.

 Japonya merkezli Mt. Gox bir zamanlar gezegendeki en büyük kripto borsasıydı: İlk yıllarında tüm Bitcoin işlemlerinin % 80inden fazlasını gerçekleştirdiği söyleniyor.

Ancak 2014 yılında 740.000lik büyük bir Bitcoin hacklemesi ki o zamanki Bitcoin arzının % 6sından fazlası borsanın iflas etmesine ve eski CEO Mark Karpelès ve borsaya karşı yıllarca süren yasal davaların başlamasına yol açtı. Saldırıya uğrayan fonlar Aralık 2017 fiyatlarına göre 14 milyar doların üzerinde değerlendi.

Sonunda 200.000 Bitcoin kurtarılırken kalan 650.000in nerede olduğu bir sır olarak kaldı. Bununla birlikte Japon yasaları ve burada mevcut olan dava teminatlarına göre alacaklılar kaybedilen fonlarının bir kısmını büyük ölçüde şişirilmiş fiyatlarla ve yıllarca bekledikten sonra neredeyse anında bir kar oranıyla alacaklar. .

Geri Ödemeler Yapılacak

Tokyo Bölge Mahkemesinin bir belgesine ve Mt. Gox Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti tüm Mt.Gox kurbanlarının bir zamanlar borsada kaybettikleri fonlar için yeni bir tarih belirledi.

Fonların daha önce 1 Temmuzda iade edilmesi gerekiyordu ancak mahkeme duruşması onu Nobuaki Kobayashi Mt.nin ardından Ekim tarihine erteledi. Gox Mütevelli Heyeti Bitcoin anlaşması için başka bir uzatma talep eden bir önergeyi sundu.

Koşullara göre alacaklılar kümülatif olarak 150.000den fazla Bitcoin (cari oranlarla yaklaşık 1.5 milyar dolar) alacak şekilde ayarlandı. Ve orijinal satın alma maliyetlerinin yaklaşık 400 dolar ve % 20lik bir geri kazanım oranı olduğu varsayılırsa her alacaklı kripto borsası Bybite göre Bitcoinin fiyat artışına bağlı olarak fazladan 2.000 dolar alacak şekilde ayarlandı.

Borsa analistleri “Bu alacaklılardan bazıları elde tutmayı seçebilirken diğerleri kaçınılmaz olarak % 300ün üzerinde bir kâr için satacak dediler.

Bu arada kripto piyasası hakkında uzun vadeli  görüşlerini paylaşan anonim popüler bir Twitter hesabı olan “Bay Whale” bir tweet ile konuyla ilgili şunları söyledi:

“Piyasada 150.000 BTC satılırsa acımasız bir düşüşe neden olur ve korku piyasalara hızla yayılır.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku