Bu olay Bitcoin in önemini ortaya çıkardı

0 0

Çoğu yatırım ortaklığı olan 10dan fazla Çinli finans kurumu geçtiğimiz 5 yıl içinde Wuhan Kingold Jewelry Inc. ile değiştirildi. Şirket 2.8 milyar dolar (20 milyar yuan) borç verdi. Firma bu borçların teminatı olarak saf altın gösterdi.

Nikkei Asya İncelemesinde yer alan habere göre Kingold Çinin Hubei bölgesindeki en büyük özel altın operatörü olarak biliniyor. Korkutucu bir karaktere sahip olduğu bilinen en eski asker Jia Zhihong şirketi yönetiyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Altın külçeleri bakır çıktı!

Ancak şirketin borçlar için teminat olarak gösterdiği 83 tonluk altının bir kısmının bakır olduğu ortaya çıktı. Sahte altın Şubat ayında ortaya çıktı. Dongguan Trust Co Ltd Kingold ödenmemiş borçlar için Kingold teminat tasfiye etmek istediği zaman Kingold yatırımcıları geri ödeyemedi. Dongguan Vakfı daha sonra altın külçelerinden bazılarının bakır olduğunu açıkladı.

Haberin yayılması kredi verenler ve Kingolda borç veren şirket yatırımcıları için büyük şok dalgaları yarattı. Kingoldun en büyük alacaklılarından Minsheng Trust Co.Ltd altını kontrol etmek için mahkeme emri de verdi ve 22 Mayısta elde edilen test sonuçları aynı şekilde gitti. Garantilerin bazıları altın değil bakırdı.

Yetkililer bunun nasıl olduğuna dair araştırmalarını ayrıntılı olarak sürdürürken Kingold başkanı Jia Zhihong teminatla ilgili bu durumu tamamen reddetti.

Bu olay Çinin en büyük altın garantili sahtekarlıklarından biri olarak görülse de düzenleyiciler 19 borç veren şirket teminat kasalarında hileli altın külçeleri buldular. Bu külçeler yaklaşık 19 milyar yuan teminat içerir. Borç veren bir şirket de altının eritilmesini talep etti. Şirket altın külçeleri arasında metal bir alaşım olan tungsten plakalar buldu.

Yönetim kurulu başkanı Jia da sigorta şirketlerinin altının teminat olarak kabul edilmesinin altının sahte olduğu iddiasını yalanladığını belirtti.

Bitcoinin önemi ortaya çıktı

Gelişim “Neden Bitcoin” sorusunun cevabı olarak değerlendirildi. Altın kağıt para ve gümüş gibi varlıklar kolayca taklit edilebilirken Bitcoini taklit etmek mümkün değil. Bu Bitcoinin sahtekarlığa karşı korunmada diğer varlıklardan daha etkili olduğunu göstermektedir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku