Bu Metriğe Göre Bitcoin’de (BTC) Boğa Koşusu Yeni Başladı!

0 120

Kripto para analiz şirketi Glassnode’un kurucu ortaklarından Yann & Jan’in önceki boğa koşularından gelen Bitcoin HODL Waves (Bitcoin HODL Dalgaları) analizi Bitcoin boğa koşusunun bitmediğini, son boğa koşunun henüz başında olunduğunu gösteriyor.

HODL Waves, toplam Bitcoin yüzdesini ve Bitcoin’in belirli bir adreste tutulma süresini temsil eden bantları gösteren oldukça değerli bir metrik. Bu metriğin üzerine inşa edilen Glassnode’un Realized Cap HODL Waves (RC-HODL) modifikasyonu ise şu şekilde çalışıyor: Bitcoin tedarikini yaşına göre kullanmak yerine, her bir banttaki UTXO’ların (harcanmamış işlem çıktıları) oluşturulma fiyatlarına göre ağırlıklandırma yapılıyor. Ortaya çıkan yaş farkı bantları, Bitcoin döngülerinde gezinme, piyasa zirvelerini ölçme ve boğa piyasalarının başlangıcını saptamaya yardımcı oluyor.

Yann & Jann analizinde şunları söylüyor:

RC-HODL dalgalarında görüldüğü gibi, belirgin hale gelen şey ana zirvelerin ağırlıklı olarak kısa vadeli Bitcoin sahipleri tarafından sağlandığıdır. Makro düzeyde, 1 aylık veya daha düşük yaşta olan Bitcoin’ler gerçekleşmiş arzın %60’ından fazlasını oluşturmaya başladıklarında döngünün büyük zirvesine yaklaşıyoruz demektir.

Yukarıdaki grafik, 2011’e kadar uzanan her döngü için üç net fiyat dalgasının oluştuğuna işaret ediyor. Mevcut boğa koşusunda 21 Şubat 2021 tarihinde Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.200 dolar seviyesine denk gelen son zirvenin ise ilk dalga olduğunu ortaya koyuyor. Metrik, bu trendin devam etmesi durumunda iki büyük dalganın daha gelebileceğinin sinyalini veriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku