Bu indikatör Bitcoin için alım sinyali mi veriyor?

0 11

Madencilik ödüllerindeki keskin düşüşün ardından önceki döngüler göz önüne alındığında eski boğa mevsimlerini anımsatan Bitcoin için bir koşu başlayabilir.

Araştırma firması Glassnode’a göre; Bitcoin’in “Puell Multiple” indikatörü Ocak 2019’dan bu yana ilk kez yeşil bölgeye geldi. Dolayısıyla firma bu dönemde daha sonra elde edilecek büyük gelirler için iyi bir BTC biriktirme olanağı elde edilebileceğini belirtiyor.

BİTCOİN İÇİN 50 BİN DOLAR TAHMİNİ… TIKLAYIN

Glassnode tarafından yapılan açıklamada “Bitcoin Puell Multiple yeşil bölgeye geldi. Bunun nedeni halving ile yaratılan madencilerin kazançlarındaki düşüşten kaynaklanıyor. Tarihsel olarak bu dönem yatırımcılara daha sonra büyük getiriler elde edebilmek için iyi bir BTC biriktirme fırsatı gösteriyor.

Aşağıdaki grafikte gösterge yeşil bölgeye geldikten sonra fiyatın nasıl hareket ettiği görülebilir.

Bitcoin analisti David Puell tarafından geliştirilen “Puell Multiple” 1 yıllık hareketli ortalama tarafından yayınlanan günlük Bitcoin değerinin bölünmesiyle hesaplanıyor.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen üçüncü ödül yarılanması sonunda günlük çıkarılan Bitcoin miktarı 12.5’tan 6.25 BTC’ye düştü ve bu da Blockchain verilerine göre madenci gelirlerinde yüzde 48’lik bir düşüş yaşanmasına sebep oldu. Ayrıca Puell Multipleın 2012 ve 2015 dahil her ayın en düşük noktasını bulmayı başardığını da belirtmek gerekiyor. Metric Aralık 2018 ve 2019un başında madenciler için zor zamanlarda yeşil bölgeyi de gösterdi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku