Bu İki Yatırım Uzmanına Göre Bitcoin in Yirmi Bin Dolar Seviyesini Geçip Geçmeyeceğini Tahmin Etmek Neden Zor? 

0 0

Bitcoin tekrar 19 bin dolar seviyesini geçerken analistler lider kripto para biriminin önümüzdeki haftalarda 20 bin doları aşmasına olanak sağlayacak son bir hamlenin ne zaman geleceği konusunda belirsizliğin hakim sürdüğünü söylediler.

  Stack Fundsın yöneticisi Matthew Dibb Coindeske: “MicroStrategynin piyasaya yeni bir iyimserlik getiren Bitcoin varlıklarını artırma çabalarıyla hafta sonu büyük bir yükselişe tanık olduk. İnancımız önümüzdeki haftalarda 20 bin dolarlık seviyeye aşacağımız yönünde ama 19 bin dolar seviyesindeki rekor sayıdaki satıcı nediyle bu biraz zor ve belirsiz olabilir” dedi. 

Bitcoin Pazartesi gününü 19.272 dolardan kapattı ve şu anda 19 bin dolarlık destek seviyesinde tutunmaya çalışıyor. 

Delphi Digital yayınladığı bir raporda son düşüş boğa koşusu sırasında daha büyük bir yükselişten önce yeniden şarj olma  bakımından normal bir düşüştür. dedi.  1 Aralıktaki son düşüş Bitcoinin kısa bir süre için 1.200 dolar yükselip ancak daha sonra yüzde 20 düştüğü Şubat 2017deki geri çekilmeyi anımsattı. Ancak bu düşüş kısa sürdü. Lider kripto para birimi aynı yıl Aralık ayına kadar 20 bin doların biraz alt seviyelerinde işlem gördü.

Mevcut ralli molası yeniden yükselişe başlamadan önceki bir dinlenme dönemi gibi görünüyor. Dibb hafta sonundaki büyük yükseliş hareketinin nedeninin MicroStrategy gibi şirketlerin Bitcoin varlıklarını artırması olduğunu söyledi. Milyar dolarlık şirket Bitcoin alımlarını finanse etmek için dönüştürülebilir bir kıdemli senet satışı yoluyla 650 milyon dolar topladı.

Bir başka halka açık şirket yüksek profilli sigorta şirketi MassMutual geçtiğimiz günlerde 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı. Miktar Mass Mutualın 235 milyar dolarlık zulasında sadece okyanusta bir damla olsa da 169 yıllık bir şirketten geldiği için dikkate değer. Coindesk “Riski ölçme işinde ana akım yatırımcılar arasında Bitcoinin algısı üzerinde aşırı bir etkiye sahip olabilir” diye ekledi.

Bitcoinin 20 bin doların üzerine çıkıp çıkmayacağı 19 bin dolar seviyesindeki rekor sayıda satıcı nedeniyle kimse tarafından tahmin edilemiyor. Crypto Broker AGde yönetici olan Patrick Heussere göre kırılma zor kalabilir. Yönetici Coindeske “Üst kısım muhtemelen madencilerden gelen çok sayıda satış siparişiyle tutuluyor” dedi.

Düşüşe katkıda bulunan bir diğer olası faktör kurumların yatırım yaptığı varlık yönetimi firması Grayscalein Noelde kapanacağı gerçeğidir. Kurumlardan hiçbir satın alım yapılmadığında piyasanın geri kalanının yıl sonuna doğru nasıl işleyeceğini görmek ilginç olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku