Bu hamlenin XRP fiyatı üzerinde etkisi yok

0 0

Kripto araştırma şirketi Messari raporuna göre Rippleın XRPdeki satışlarını azaltma kararının fiyat üzerinde beklenen etkisi yok.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bilindiği gibi Ripple şirketi tüm XRP tedarikinin neredeyse yarısını kontrol ediyor. Şirket her ay saklama hesaplarında tutulan 1 milyar XRPnin kilidini açıyor ve XRPyi şirket şirketlerine satıyor. Satılmayan XRP tutarı emanet hesaplarına iade edilir ve tekrar kilitleniyor. Rippleın bu XRP satışları en başından beri tartışmalara konu oldu. XRP yatırımcıları şirketin XRP fiyatından satış baskısı yarattığını ileri sürdü.

Yoğun eleştiriden sonra Ripple bu satışları azaltmaya karar verdi. Şirket 2019un son çeyreğinde tezgah üstü satışlarını azalttı ve asla XRPyi kripto borsalarına satmadı. Ripple XRPnin günlük işlem hacmi göz önüne alındığında satışlarının fiyatı etkilemeyecek kadar küçük olduğunu belirtti ancak düştü.

Messari araştırmacılarına göre satışlardaki düşüşün XRP fiyatı üzerinde çok az etkisi oldu. 2020 yılına 0.19 dolar seviyesinde giren kripto para birimi bugün hala aynı fiyattan işlem görüyor.

Öte yandan araştırma şirketi XRPnin düşük performansına rağmen 2020nin ilk çeyreğinde önemli fırsatlar elde ettiğini vurguladı. Bu noktada Messari Rippleın doğrudan XRP kullanan ödeme çözümü olan İsteğe Bağlı Likidite (ODL) için yeni şirketlerle bir anlaşma yaptığını belirtti. Kripto para birimi alanındaki en likit borsalardan biri olan BitMEXin işlenecek ilk XRP kalıcı sözleşmesini açtığı da vurgulandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku