Bu hamle sanal para birimlerini ateşleyebilir

0 0

Coinbase’in eski baş hukuk sorumlusu ve şu anki ABD Para Birimi Sorumlusu Brian Brooks Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ödeme şirketleri için lisans düzenlemelerini federal düzeyde konsolide etmeye çalışıyor.

Mevduat kabul etmeyen ödeme firmaları için federal lisanslama kripto ödeme firmalarının birden fazla eyalette işlem yapmak için onay almasına izin vererek sanal para birimlerinin daha yaygın bir şekilde benimsenmesine kapıyı açabilir. ABD’nin federal ve eyalet düzenlemelerinin çalışması birçok sanal para firmasını Amerika Birleşik Devletleri’nde mağaza açmaktan caydırdı.

Ancak analistler OCCnin New York Finansal Hizmetler Departmanı ile fintech sözleşmesine ilişkin devam eden bir anlaşmazlığa atıfta bulunarak birçok eyaletin federal lisanslamaya karşı geri adım atacağını tahmin ediyor.

Crowell & Moring ortağı Michelle Gitlitz Law360 ile yaptığı röportajda “Aynı şeyin bir daha yaşanmaması beni şaşırtabilirdi. New York Finansal Hizmetler Departmanı gibi bir düzenleyici kurumun ödeme sözleşmesine göre fintech sözleşmesine göre neden farklı bir pozisyon alacağını anlamıyorum” dedi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku