Juventus ve Paris Saint-Germain Taraftar Token larından İnanılmaz Performans. Peki Taraftar Tokenları Neden Yükseliyor?

0 91

Paris Saint-Germain ve Juventus taraftar tokenleri günlük hacmi 300 milyon dolara yükselirken son 24 saatte yüzde 80 ila yüzde 160 oranında artış kaydetti.

 14 Aralıkta Binance Paris Saint-German (PSG) ve Juventus (JUV) futbol kulüplerinin taraftar tokenları olan PSG ve JUVEyi listeledi. Listeleme gerçekleştikten sonra her iki token de son 24 saat içinde mükemmel bir performans sergiledi.

Taraftar tokenları neden yükseliyor?

Socios.com ve Chiliz tarafından oluşturulan taraftar tokenları taraftarların kulüp kararlarının tokenize edilmiş  payını almasını sağlayan tokenlarıdır.

Kullanıcılar Socios uygulaması aracılığıyla tokenı kullanarak özel ödüller ve kulüp tanınırlığı alabilirler.

Binance Research örnek olarak JUV token sahiplerinin çeşitli ödüller kazanmak için Socios platformuyla etkileşime girebileceğini açıkladı. Ödüller arasında maç günü biletleri özel deneyimler dijital rozetler ve daha fazlası yer alıyor. Araştırmacılar şunları yazdı:

“JUV token sahipleri Juventus tarafından yayınlanan çeşitli” taraftar kararı “anketlerine akıllı sözleşme yoluyla oy verebilir. Juventus sözleşmeye bağlı olarak anket sonuçlarına göre hareket etmek zorundadır. Token sahipleri Socios platformuyla etkileşime girebilir (anketlerde oylama yarışma ve testlerde rekabet etme benzer düşünen kullanıcılarla bağlantı kurma / sohbet etme vb.) ve ödüller kazanabilir. “

Bu nedenle PSG ve JUV gibi spor taraftar tokenlerinin performansı maç günü sonuçlarına ve takım performansına bağlı olmak zorunda değildir.

Aksine tokenlerin genel faydasına ve hayranlardan gelen talebe bağlıdırlar. İdeal olarak tokenlara sahip olmak için daha zorlayıcı nedenler varsa muhtemelen daha iyi ödüller yoluyla tokenlara olan talep artabilir.

PSG ve Juventusun arkasındaki taraftar tokenlerinin erken başarısı kritik öneme sahiptir çünkü gelecekteki spor taraftar tokenleri için bir emsal oluşturacaktır.

Taraftar tokenleri etrafında devam eden çılgınlık ve günlük hacimdeki keskin artış onlara bir piyasa ve talep olduğunu gösteriyor.

Spor endüstrisi için önemli bir adım

Chiliz ve Socios.comun CEOsu Alexandre Dreyfus yüksek profilli borsa listelerini ve günlük hacimdeki büyük artışı takiben 22 Aralıkta spor tokenlerinin spor ve eğlence endüstrisini tokenize etmede büyük bir adım attığını söyledi.

Özellikle PSG ve JUVden gelen 24 saatlik spor token hacmi 300 milyon dolara ulaştı. Piyasa değeri 50 milyon dolardan az olan alternatif tokenlar için günlük 300 milyon dolarlık hacim nispeten yüksektir. Dreyfus şunu yazdı:

“Bu bizim için önemli bir an dünyanın önde gelen spor organizasyonlarının kendilerine ait dijital varlıklarının en büyük küresel borsalarda listelenerek görünürlük likidite ve hacim yaratacağı yeni bir trendin başlangıcı. Bu yeni trend dünyanın en büyük spor mülklerinden daha fazlasının yakın gelecekte taraftar tokenlarını listeledikçe hızlanacak. Önümüzdeki yıllarda bu dijital dönüşümün ve daha geniş küresel taraftar katılımı ve para kazanma ekosistemimizin bir parçası olacak spor ve eğlenceden çok daha fazla iş ortağı ekleyeceğiz. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku