Bu hafta izlenecek en iyi 5 kripto para birimi

0 5

Bitcoin konsolidasyon aşamasının sonuna yaklaşıyor ve ortaya çıkan hareket altcoinlerin kısa vadede BTC fiyatından daha iyi performans göstermeye devam edip etmeyeceğini belirleyecek.

BTC / USD

Bitcoin 12.113.50 dolarlık son yüksek seviyelerin yakınında konsolide olmaya devam ediyor bu da boğaların yükseliş trendinin daha da uzamasını bekledikçe pozisyonlarını kapatmadığını gösteriyor.
BTC/USD daily chart

                                                                                            BTC / USD günlük grafik

Ortalama Yön Endeksi (ADX) 38in üzerinde güçlü kalıyor ve 20 günlük üstel hareketli ortalama (11357 dolar) yükseliş eğiliminin kuvvetli olduğunu gösteriyor.

BTC / USD çifti yükseliş eğilimi olan bir flama oluşturdu. Alıcılar fiyatı 12304.37 dolar seviyesinde ilerlettikleri takdirde yükseliş trendinin devam etmesi muhtemel görünüyor.

Bu kurulumun 14.956 dolarlık bir hedefi bulunuyor. Ancak ayılar ralliyi 13.000 dolardan ve tekrar 14.000 dolardan durdurmaya çalışacak.

Ayılar pariteyi flamanın altına düşürürse 10400 dolara inme olasılığı yüksek görünüyor. Bu seviyenin altında bir kırılma daha yüksek seviyelerde alıcıların eksikliğini gösterecek.

BTC / USD 4 saatlik grafik
                                                                                                   BTC / USD 4 saatlik grafik

Pozitif yön göstergesi (+DI) ve negatif yön göstergesi (- DI) çapraz kesişiyor ve ADX 18e yakın duruyor. Bu 4 saatlik grafikte yön eksikliğini gösteriyor.

Şu anda fiyat ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösteren flamanın direnç çizgisinden aşağı indi. Bununla birlikte ayılar dips satın almayı öneren 20-EMAnın altındaki fiyatı sürdüremedi.

Flamanın direnç hattının kopması boğaların devreye gireceğine işaret ediyor. Öte yandan fiyat 20-EMAnın altında kalırsa flamanın destek hattına bir düşüş olması mümkün görünüyor.
 

ETH / USD

Ethereum ADXin 53 seviyelerinin üzerinde işlem görmesi ve 20 günlük EMAnın (382 Dolar) yükselmesiyle güçlü bir yükseliş trendinde kalıyor. Boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteren +DI -Dİnin oldukça üstünde yer alıyor.

ETH / USD günlük grafik
                                                                                                 ETH / USD günlük grafik

ETH / USD paritesi 415.634 dolarlık kırılma seviyesinden geri döndü. Bu durum boğaların bu destekte güçlü bir alım yaptığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 44415 doların üzerine çıkarabilirse 480 dolara yükselmesi olası görünüyor.

Tersine ayılar fiyatı 415.634 doların altına düşürüp devam ettirirse 20 günlük EMAya bir düşüş ihtimaller dahilinde yer alıyor. Parite bu destekten geri dönerse boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Bununla birlikte ayılar fiyatı 20 günlük EMAnın altına düşürürse 366 dolara inecek. Bu seviyeden güçlü bir toparlanma paritenin birkaç gün boyunca menzilde tutulması mümkündür.

ETH / USD 4 saatlik grafik                                                                                         ETH / USD 4 saatlik grafik

Ayılar 4 saatlik grafikte fiyatı 20-EMAnın altına itti ancak fiyatı 415.634 dolar desteğinin altında tutmayı başaramadı. Bu boğaların desteği agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Boğalar mevcut durumda fiyatı 44415 doların üzerine çıkarabilirse yükseliş eğilimi devam edecek. 

Ancak parite 444.15 dolardan düşerse fiyatın birkaç gün için dar bir aralıkta konsolide olması olası görünüyor. 

ADX 23 seviyenin altına düzeldi bu ise eğilimin kısa vadede zayıfladığını gösteriyor. Aynı zamanda yakın vadede olası bir konsolidasyona işaret ediyor. Parite 415.634 dolar desteğinin altına düşerse bu görünüm geçersiz olacak.
 

EOS / USD

ADX 20 seviyesinin altında yer alarak henüz güçlü bir trendin söz konusu olmadığına işaret ediyor. Bununla birlikte 15 Ağustostaki keskin yükseliş fiyatı 3.8811 dolarlık kritik genel direnç seviyesine yaklaştırdı.

EOS / USD günlük grafik
                                                                                               EOS / USD günlük grafik

Şu anda ayılar bu direnç seviyesini savunuyor ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itmeye çalışıyor.

Boğalar EOS / USD çiftini 3.8811 Dolar seviyesinin üzerinde tutabilirse momentumun artacağı düşünülüyor. Yukarı yönlü bir sonraki hedef 4.4 Dolar ve daha sonra 4.66 Dolar olup bu seviyelerin her ikisi de ölçeklendirilirse ralli 5.40 Dolara kadar uzanabilecek.

Bu varsayımın aksine ayılar fiyatı 3.50 Doların altına düşürürse 20 günlük EMAya (3.16 Dolar) düşüş kaçınılmaz duruyor.

EOS/USD 4-hour chart
                                                                                          EOS / USD 4 saatlik grafik

4 saatlik grafikteki ADX 41 seviyesinin üzerine çıktı. Bu kısa vadeli trendin güçlü olduğunu gösteriyor. + DI -DInin üzerinde olup 20-EMA yükseliyor. Bu ise boğaların üstünlük sağladığını gösteriyor.

Şu anda fiyat 20-EMAdan geri döndü ve bu da bu desteğe düşüşlerde güçlü bir satın alma olduğunu gösteriyor. Boğaların fiyatı 38811 Dolar direncinin üzerinde tutmaya çalışması başarılı sonuçlanırsa yükseliş trendi ivme kazanacak. 

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve 20-EMAnın altına inerse bu görünüm geçersiz olacak. Böyle bir hareket ayılara avantaj sağlayacak.
 

XTZ / USD

Tezos ( XTZ ) 10 Ağustosta 396 Dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Ayılar 11 ve 12 Ağustosta bu kırılmayı taklit etmeye çalışsa da daha düşük seviyeleri sürdüremediler bu da boğaların düşüşte agresif olarak satın aldığını gösteriyor.

XTZ / USD günlük grafik                                                                                XTZ / USD günlük grafik

ADX 28 seviyesinin üzerine çıkarak güçlü bir trendin olduğunu gösteriyor. XTZ / USD paritesi 396 Dolar seviyelerinin üzerine çıktığı takdirde boğalar fiyatı 450 Doların üzerine çıkararak yükseliş trendini devam ettirmeye çalışacak. Başarılı oldukları durumda paritenin 5.5 Dolara kadar yükseliş göstermesi olağandır. 

Bu hipotezin tersine bakıldığında ayılar fiyatı kritik desteğin altı olan 396 Dolara düşürdüklerinde 20 günlük EMAya (362 Dolar) iniş söz konusu olacak. Parite bu destekten sekerse boğalar yukarı yönlü hareketi sürdürmeye çalışacak.

Ayılar pariteyi 20 günlük EMAnın altına düşürürse bu yükseliş görünümü geçersiz olacak. Bu seviyenin altında düşüşün 2.6 dolara kadar olması muhtemeldir.

XTZ / USD 4 saatlik grafik                                                                           XTZ / USD 4 saatlik grafik

4 saatlik grafik boğaların 3.96 dolarlık desteği tuttuğunu gösteriyor. Fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirlerse 450 Dolara hareket mümkün görünüyor. Ancak ayılar bu direnci savunursa parite birkaç gün menzile bağlı kalacak.

Düz 20-EMA ile ADXteki keskin düşüş arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 396 dolar desteğinin altına çekerse bu görüş geçersiz olacak. Böyle bir durumda 360 Dolara ve ardından 3 Dolara düşüş olacağı tahmin ediliyor.

ATOM / USD

Cosmos (ATOM) 12 Ağustosta 5.423 dolarlık genel direncin üzerine yükseldi ve ADXi 30 seviyenin üzerine çıkardı. + DI -DInin üzerinde ve 20 günlük EMA (497 Dolar) yükseliyor bu da boğalara bir avantaj sağlıyor.

ATOM/USD daily chart                                                                                  ATOM / USD günlük grafik

Mevcut durumda ATOM / USD çifti gün içi düşük seviyelerden toparlandı ve bu da düşüşlerde güçlü bir alım olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 6.604 doların üzerine çıkarabilirse yükseliş devam edecek. Bir yükseliş trendi yalnızca bir ve üç günlük bir düzeltmeden sonra devam ederse güçlü bir momentumu gösteriyor. Parite 5.423 Dolarlık kırılma seviyesinin üzerinde kaldığı sürece pozitif kalacak.

Ayılar parite 5.423 doların ve 20 günlük EMAnın altına düşerse bir üstünlük elde edecek. Böyle bir hareket daha yüksek seviyelerde alıcı eksikliğine işaret edecek ve daha derin bir düzeltmenin beraberinde gelmesi olasıdır.

ATOM / USD 4 saatlik grafik
                                                                                ATOM / USD 4 saatlik grafik

4 saatlik grafikteki ADX 25 seviyenin altına düştü. + DI ve -DI birbirine yakın olması boğalar ve ayılar arasında bir denge olduğunu gösteriyor. 20-EMA da düzleşiyor bu da bir konsolidasyonun başka bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirse 635 Dolara ve ardından 6604 Dolara doğru bir hareket olacağı tahmin ediliyor. Artış trendi 6.604ün üzerinde bir kapanışta (UTC saati) devam edecek gibi görünüyor.

Tersine eğer ayılar fiyatı trend çizgisinin altına çekerse 5.423 Dolara düşme olasılığı söz konusu olacak. Bu desteğin altında bir kırılma kısa vadeli trendi ayıların lehine çevirecek.

 

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku