Bu hafta bütün gözler bu toplantıda olacak

0 0

Bitcoin geçen hafta dalgalı işlemler geçirdi ancak oturumu daha yüksek kapatmayı başardı. Federal Açık Piyasa Komitesinin politika kararıyla ilgili toplantısı kripto para biriminin çelişkili piyasa eğiliminin arkasındaki en önemli katalizördü.

Yatırımcılar Fed başkanının uzun vadeli bir olumlu görünüm sunmasını bekliyorlardı. Bunu ABD merkez bankasının enflasyonu yüzde 2nin üzerinde hedeflerken 2023e kadar faiz oranlarını düşük tutacağını söyleyerek yaptı.

Yine de yatırımcıların Powell’ın ABD’nin ekonomik toparlanmasına ilişkin iyimser görüşlerini değerlendirmeleriyle Perşembe ve Cuma günleri BTC / USD artış trendi azaldı. Parite politika yapıcıların ikinci bir teşvik paketini uygulamaya koyma konusundaki isteksizliği nedeniyle boğalara direnç gösterdi.

Kongre Görüşmesi

Piyasa Powell ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchinin kongre tanıklıklarını beklerken Bitcoin verimli bir haftalık oturumda ileriye bakıyor.

İkili perşembe günü Senato Bankacılık Komitesi önünde uzun süredir bekleyen COVID yardımını görüşecek. Gözlemciler Powellın büyük olasılıkla Mnuchinin ABD hükümetinin ikinci teşvik paketini uygulamaya koyma planları hakkında konuşmasına izin vereceğine inanıyor.

Merkez bankası yetkilisi Çarşamba günü Temsilciler Meclisinin Seçilmiş Alt Komitesine yapacağı konuşmada önümüzdeki yıllarda ofisinin daha yüksek enflasyona nasıl ulaşacağına daha fazla ışık tutabilir. Bu yatırımcıların daha riskli varlıklara yönelik iştahını daha da artırabilir.

Zayıf Dolara Karşı Bitcoin

Bitcoinin yukarı yönlü görünümünün bir kısmı zayıf bir ABD doları beklentilerinden geliyor.

Dolar Pazartesi günü daha düşük işlem görüyordu ve yatırımcıların nakit hisse senetlerine daha fazla sermaye eklemedeki direncini gösteriyordu. Bu yine Mnuchinin bir sonraki teşviki teyit etme veya onaylama yönünde işaret etme beklentilerinden kaynaklanıyor olabilir.

 Bu arada dolar Eylül ayı ABD imalat hizmet ve bileşik PMI verilerinin açıklanmasını da geri çekebilir.

DailyFX.com Para Birimi Analisti Dimitri Zabelin “Analistler daralma (50nin altında) ve genişleme (50nin üzerinde) arasındaki çizgiyi çizen 50.00 işaretinin üzerinde baskılar bekliyorlar” dedi. “Verilerin önceki baskılardan daha zayıf olması beklenirken – yavaşlayan ekonomik hızlanma fikrine paralel olarak – ortaya çıkabilecek risk eğilimi USDyi cezalandırabilir.”

Mnuchin bir teşvik anlaşması yapması mümkün. Geçen hafta Hazine Bakanı hükümetin bütçe açıkları veya daralan bilançolar konusunda endişelenmemesi gerektiğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku