Bu Hafta Bu 10 Altcoin İzlenecek: İşte Tahminler!
Bu Hafta Bu 10 Altcoin İzlenecek: İşte Tahminler!

Bu Hafta Bu 10 Altcoin İzlenecek: İşte Tahminler!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası yükselişe geçerken bu 10 altcoin projesi, uzmanların listesinde bulunuyor! İşte bu hafta boyunca izlenmesi gereken 10 altcoin projesi…

Bu altcoin projeleri uzmanların takibinde!

Aptos (APT)

Aptos (APT), kripto para piyasasını önemli ölçüde etkiliyor ve kendisini dijital varlıklar arasında en iyi performans gösterenlerden biri olarak konumlandırıyor. Yılbaşından bugüne kadarki en yüksek (YTD) kazançları ve etkileyici yedi günlük kazanç serisiyle APT, Ethereum (ETH) ve Bitcoin gibi yerleşik varlıklardan daha iyi performans gösterdi. APT’nin başarısının arkasındaki en büyük itici güçlerden biri, çeşitli kripto projelerinden aldığı artan destektir. Örneğin, Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki en büyük merkezi olmayan borsa (DEX) olan PancakeSwap, topluluğundan onay aldıktan sonra Aptos blok zinciriyle entegrasyonunu duyurdu.

Projenin yol haritasına göre geliştirme ekibi, ağdaki mevcut gas ücretlerini azaltmak için talebe dayalı gas maliyetlerini önemli ölçüde uygulamaya odaklanacak. Şu anda, APT’nin son kazanımları koruyup koruyamayacağına odaklanılıyor. Özellikle Aptos ekibi, gerçek dünya kullanım durumlarının olmaması nedeniyle eleştirilere maruz kaldı ve varlığın kazanımları sürdürüp sürdüremeyeceği bilinmiyor. Anlık olarak APT, 13.87 dolardan işlem görüyor.

Ek olarak, APT teknik analizi, sırasıyla 12 ve 10’daki “güçlü satın alma” hissiyatıyla uyumlu olan bir günlük göstergelerin ve hareketli ortalamaların özeti ile yükseliş gösteriyor. Osilatörler, 2’de “satın al” hissi ile aynı hizada.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 2022 ayı aşamasından çıkma girişimlerinde kripto para piyasasına liderlik eden birkaç direnç pozisyonunu kırıyor. Performans, Bitcoin’in yıldan bugüne neredeyse yüzde 40 seviyelerinde kazandığını ve kısa bir süre için 23.000 dolar seviyesini geri kazandığını ve boğaların ayılara göre genel bir avantaj sağladığını gördü.

Milyarderlerden Bitcoin Tahminleri: Tarih de Kondu!

Bitcoin’in son zamanlardaki başarısının kritik nedenlerinden biri, önemli sermaye girişidir. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Bitcoin bir hafta içinde 40 milyar doların üzerinde sermaye girişi kaydetti ve bu da fiyatının artmasına yardımcı oldu. İlginç bir şekilde, Bitcoin’deki yatırımcı hissiyatı, küresel düzenleyicilerin düzenleme çağrısı yapmasına rağmen, piyasanın hala BTC’nin temel ilkelerine inandığını öne sürerek olumluya döndü. Gerçekten de kazançlar, Federal Rezerv para politikasını etkilemesi muhtemel olan makroekonomik duruma ilişkin olumlu haberlerle desteklendi.

Bununla birlikte, Bitcoin’in yıla güçlü bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, odak noktasının bu kazanımları sürdürüp sürdüremeyeceğine devam ettiğini ve bu da onu önümüzdeki hafta izlenecek bir varlık haline getirdiğini hatırlamak önemlidir. Bu doğrultuda analistler, Bitcoin’in hala 28.0000 doları geçme potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekerken, önümüzdeki haftanın varlık için çok önemli olacağına karar verdiler. Şu anda ilk kripto para birimi 22.930 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte BTC yüzde 10’un üzerinde arttı.

TradingView’deki günlük göstergelerin özeti 14’te “al” önerirken, hareketli ortalamalar 13’te “güçlü bir alım” öneriyor.

Gala (GALA)

Oyun tabanlı Gala (GALA) blok zinciri, 2023 kripto ralli ücretine öncülük eden varlıklar arasında yer almaya devam ediyor. Kazançlara esas olarak sürekli ağ gelişimi yardımcı oldu. Örneğin, blok zinciri kısa bir süre önce, yatırımcılar Gala platformunda satın aldıklarında GALA tokenlerini yakacak yeni bir güncelleme duyurdu. Ek olarak Gala, başarılı bir şekilde uygulandığı takdirde GALA’nın fiyatını etkilemesi muhtemel birkaç yeni özelliği duyurarak yol haritasını da güncelledi. Son kazanımlar, GALA’nın yılın en yüksek ikinci kazananı olarak ortaya çıkmasına neden oldu ve yatırımcılar, değiştirilemez token (NFT) oyunlarına ve metaverse projelerine sermaye tahsis ediyor.

2023’te önemli ölçüde artan GALA’nın önümüzdeki haftaki fiyat hareketi, varlığın yatırımcıların ilgisini çekmeye devam edip etmeyeceğini veya kardan düşüşe tanık olup olmayacağını izlemek için kilit öneme sahip. Anlık olarak GALA, günlük yaklaşık yüzde 2’lik kazançlarla 0,05 dolardan işlem görüyordu.

Uzmanlara göre Gala teknik analizi yükseliş gösteriyor, özet 15’te “al”a, hareketli ortalamalar ise 13″te “güçlü al”a gidiyor.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB), meme paralarının yeniden dirilişinde başı çekiyor ve piyasadaki en trend kripto para birimlerinden biri olarak ortaya çıktı. Token, son zamanlarda metaverse’e giriş yapmak gibi ağ etkinliği tarafından desteklenen önemli bir ralli gördü. Bu doğrultuda Shiba Inu’nun arkasındaki ekip, ekosistemlerinin meta veri deposunun ilk özelliğini veya “HUB”ını bir Sanal Gerçeklik/Artırılmış Gerçeklik sergisinde önizlemeyi planlıyor. Metaverse’deki geliştirmelerine ek olarak, Shiba Inu ekibi kripto paranın değerini tanıma ve iyileştirme taahhüdünü göstermeye devam ettikçe, SHIB ayrıca token yakmada artışa tanık oldu. Ayrıca topluluk, uzun süredir beklenen 2. katman blok zinciri Shibarium’un temel ilkelerinin yayınlanmasını bekliyor.

Gerçekten de bu faktörler, 2021’in ilk hızlı yükselişini kaçıran yatırımcıların dahil olmaya çalışmasıyla SHIB’in önemli bir sermaye akışına tanık olmasına katkıda bulundu. Bu çizgide, meme coinler arasında ralliyi sürdüren varlık ile SHIB, fiyat hareketinin önümüzdeki hafta nasıl oynayacağı konusunda izlenmeye değer. Piyasa değerine göre 13. sıradaki kripto para birimi, haftalık yüzde 20’nin üzerinde kazançla 0.0000121 dolar değerinde.

Ayrıca, varlığın TradingView’deki teknik analizi, 14’te bir “alış” hissini gösterirken, “hareketli ortalamalar 13’te” “güçlü bir alım” öneren bir özete sahiptir.

Solana (SOL)

Solana (SOL), 2023’te üç haneli kazançlar kaydetmek için blok zincirinin çöken FTX kripto borsasıyla yakın ilişkisinin etkilerini geride bıraktı. 10 doların altına düştükten sonra Solana, yerleşik kripto varlıklarından destek aldı. Bunlardan biri, SOL etrafında yatırımcı güvenini artırmaya yardımcı olan bir faktör olan Solana topluluğu için umudunu dile getiren Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin. Bilhassa, Solana blok zinciri, rapor edilen bir geliştirici çıkışından etkilenmesine rağmen, önemli bir gelişme kaydetmeye devam ediyor. Örneğin, 18 Ocak itibarıyla platform, 30 günlük bir süre içinde NFT blok zinciri satışlarıyla en yüksek ikinci varlığı oluşturdu.

Ayrıca Solana, blok zincirindeki faaliyetlerde bir artışa tanık oluyor. Özellikle 21 Ocak itibarıyla kripto analiz platformu Santiment, fiyat rallisinin bir hacim artışıyla desteklendiğini kaydetti. Veriler, trader’ların Solana’da bir FOMO sergilediğini ve bunun da fiyat artışını tetiklediğini gösterdi. SOL, 2023 başından bu yana yüzde 114 arttı ve geçen hafta neredeyse yüzde 10 artarak 25.11 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca, varlığın teknik analizi de yükseliş gösteriyor ve özet 14’te “al” ile aynı hizada. Hareketli ortalamalar 12’de “güçlü bir satın alma” öneriyor.

Bu DeFi projeleri geçtiğimiz haftaya damga vurdu!

Rocket Pool (RPL)

Son zamanlarda Binance borsasında listelenen Rocket Pool (RPL), kripto alanında dikkatleri üzerine çekti. Token büyüme belirtileri gösterdiği için göz önünde bulundurulması gereken ilk beş DeFi belirtecinden biri olarak açıklanıyor. RPL, bugün için en çok kazananlar listesinde yüzde 8,66 artışla 34,40 dolara üçüncü sırada yer aldı.

Token’ın haftalık açılış fiyatı 28 dolardı. Piyasa açıldıktan kısa bir süre sonra, RPL kırmızı bölgeye girdi. Ancak RPL toparlandı ve yeşil bölgede işlem görmeye başladı. Haftanın beşinci gününde RPL 32,36 dolardan 42,62 dolara yükseldi ve Binance’te listelendi. Ancak, RPL ivme kaybetti ve şu anda 34,16 dolar olarak fiyatlandırılıyor ve son 24 saatte yüzde 7,86 arttı.

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), piyasa açıldıktan birkaç saat sonra kırmızı bölgeye düştüğü için bu hafta harika bir başlangıç ​​yapmadı. En düşük fiyatı olan 15.45 dolara ulaştı. Ancak dayanıklılığı, onu ilk beş kripto para arasında yer almaya uygun hale getirdi. Boğalardan gelen büyük baskının ortasında, AVAX 16-17 dolar aralığında dalgalanmayı başardı. Ancak, boğalar şu anda AVAX üzerindeki kontrollerini kaybediyor ve ayılar kontrolü ele alıyor.

Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI) haftaya heyecanla başladı. Haftalık açılıştan birkaç saat sonra 6.05 dolarlık açılış piyasa fiyatından 6.90 dolara dokunarak üstel bir büyüme gösterdi. Ayılar, ilk dört gün boyunca 6,40 – 6,60 dolar gibi dar bir aralıkta boğaları kontrol edebildi.

Ancak, haftanın beşinci gününde, UNI açılış fiyatının hemen üzerinde 6,78 dolardan 6,09’a düştüğü için ayılar boğalar için çok güçlüydü. UNI, en iyi kriptonun göstereceği bir özellik olan kırmızı bölgenin marjinal olarak üzerinde işlem gördüğü için boğalar hala ayıları kancadan kurtarmış değil.

Chainlink (LINK)

UNI ve Chain LINK’in geçen haftaki davranışları göz önüne alındığında, grafik benzer özellikler gösteriyor. LINK piyasayı 6,30 dolardan açtı ve tıpkı UNI gibi o da haftanın ilk gününde kısa bir üstel yükseliş yaşadı. İkinci günden beşinci güne kadar LINK konsolide oldu, ancak beşinci günde saatler içinde 6,9 ​​dolardan 6,39’a düştü.

Lido DAO (LDO)

Lido DAO (LDO) haftaya fiyatı 1,92 dolardan başladı. Saniyeye kadar daha yüksek seviyelere ulaştı ve maksimum 2,42 dolara ulaştı. Bununla birlikte, LDO tümseği aştıktan sonra düşüşe geçti ve sonraki birkaç gün içinde fiyatlar kademeli olarak düştü. Her düşüşte boğalar güçlenmeye çalıştı ama ayılar çok güçlüydü; dolayısıyla fiyatlar önümüzdeki birkaç gün içinde düşmeye devam etti. LDO şu anda 1,98 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 4,45 arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Hafta Bu 10 Altcoin İzlenecek: İşte Tahminler!