Binance Olayı Büyüyor: Bu 3 Altcoin'de Pump-Dump!
Binance Olayı Büyüyor: Bu 3 Altcoin'de Pump-Dump!

Binance Olayı Büyüyor: Bu 3 Altcoin’de Pump-Dump!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası birçok olayı arkasında bırakırken, son zamanlarda ortaya çıkan söylentiler gündeme bomba gibi düştü. Binance, Insider trading olaylarına karışmış olabilir mi? Bu 3 altcoin projesinde “pump – dump” olayları gerçekleşiyor! İşte detaylar…

Coinbase direktörü, Binance ve Insider trading olayları hakkında konuştu!

Bildiğiniz üzere son zamanlarda kripto para piyasasındaki olaylar günden güne büyüyor. Insider trading olaylarıyla beraber piyasadaki korku seviyesi artarken, özellikle eski bir Coinbase yöneticisinin erkek kardeşinin yakın zamanda ceza alması ile yatırımcıların dikkati bu konu üzerine yoğunlaştı. Insider trading suçlamalarının kripto para birimini içeren ilk suçlama olduğuna inanılıyordu ve şimdi Binance listelemeleriyle bağlantılı işlem geçmişine sahip başka bir cüzdan adresi seti şüpheye yol açtı. Kripto para borsası Coinbase’in direktörü Conor Grogan, geçtiğimiz 18 aylık sürece dikkat çekerek birkaç isimsiz cüzdanın işlem etkinliğini Twitter üzerinden aktardı. Uzman isme göre anonim cüzdanların, Binance’teki listeleme duyurusundan dakikalar önce birden fazla listelenmemiş token satın aldığı ve duyurunun hemen ardından bunları sattığı öne sürülüyor.

Binance Fiyatı Uçan Bu Altcoin'i Ekliyor!

Coinbase direktörünün açıkladığı isimlere göre bu cüzdanların hareketlerine ilk örnek, Rari (RARI) işlemleri oldu. Bu cüzdanlardan birinin Binance’te listelenmeden saniyeler önce 900.000 dolar değerinde RARI aldığı ve listelendikten dakikalar sonra bu tokenları sattığı öne sürülüyor.

Öte yandan 0x20 ile başlayan başka bir cüzdan ise 17-21 Haziran tarihleri ​​arasında yaklaşık 78.000 ERN satın aldı ve listeleme duyurusunun hemen ardından satıldı. Benzer bir token dökümü, söz konusu cüzdanlardan birinin bu token’lardan yüzbinlerce satın aldığı ve listeleme duyurusunun hemen ardından sattığı TORN token ile gözlemlendi.

Uzman isime göre benzer başka bir model ise, dev kripto para borsasındaki RAMP token listelemesinden önce de gözlemlendi. 0xaf ile başlayan bu cüzdanlardan biri, listeleme duyurusundan hemen sonra token’ları Binance göndermeden önce 500 bin dolar değerinde RAMP satın aldı. Insider trading olaylarıyla piyasa çalkalanırken, bu cüzdan 100 bin dolarlık bir kar elde etti.

Binance’in GNO listelemesinden 100.000 dolarlık bir ödeme günü daha geldi ve cüzdanın sahibi yeni listelenen tokeni aynı şekilde piyasaya sürdü. Binance’te listelendikten hemen sonra token dökümü, bu cüzdanlara yüzbinlerce dolar kazandırdı. 

Grogan: “Listeleme ekibine bağlı bir çalışan olabilir!”

Coinbase direktörü Grogan, yapılan bu trading işlemlerinin muhtemelen, “listeleme ekibine bağlı ve yeni varlık duyuruları hakkında ayrıntılara sahip olan bir çalışandan veya bir tür API veya hazırlık / test ticaret değişimi sızıntısı bulan bir yatırımcıdan” kaynaklanabileceğini öne sürüyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Binance kısa bir süre önce, çalışanlar için 90 günlük bir token satış politikası açıkladı ve onların veya aile üyelerinin belirtilen zaman diliminde yeni listelenen herhangi bir tokeni satmalarını yasaklamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Olayı Büyüyor: Bu 3 Altcoin’de Pump-Dump!