Bu hafta Bitcoin fiyatı için bilmeniz gereken 5 şey

0 1

Yatırımcıların önünde karışık bir metrik torbası var. Doğru ve etkili analizi seçmek yanında anlık gelişmeler de fiyatlar üzerinde etkili oluyor.

Cointelegraph Markets önümüzdeki hafta Bitcoin fiyat hareketini yönlendiren beş faktörün altını çizdi.

HİSSE SENEDİ İYİMSERLİĞİ

Hisse senedi vadeli işlemlerinin Pazartesi günü erken saatlerde Covid-19da ikinci dalga endişelerinden kaynaklanan baskıya rağmen artmaya başladı.

Dow Jones S&P 500 ve Nasdaq vadeli işlemleri ılımlı şekilde yükseldi.

Tone Vays geçen hafta Bitcoinin son aylarda yüzde 95 korelasyonlu olduğu S&P 500deki diğer zayıflıkların özellikle kısa vadede zarar verebileceği konusunda uyarmıştı. Bununla birlikte Cointelegraph Markets analisti Michael van de Poppe Bitcoinin Mart ayından bu yana yüzde 140 arttığını belirterek daha iyimser bir tablo çizmişti.

ZORLUK SEVİYESİ

Geçen haftaki düşüş momentumunun Bitcoin ağ temelleri üzerindeki yükünü hafiflettiği görülüyor.

Eğilim devam ederse aşağı yönlü bir değişim BTC madencilik zorluğunda iki hafta önceki son düzenleme sırasında görülen yüzde 15lik artışla tamamen tezat oluşturacak.

Zorluk madencilerin Bitcoin ağına katılmaya teşvik edilmesini sağlayan ve otomatik ayarların “ekonomi politikası” olarak işlev görmesini sağlayan önemli bir mekanizma.

BTC VADELİ İŞLEMLER AÇIĞI

Mevcut fiyattan çok da uzak olmayan potansiyel bir fiyat noktasında CME Bitcoin vadeli işlem piyasasında hafta sonu bir “boşluk” kaldı. Dolayısıyla vadeli işlemler önceki hafta bittiği yerden farklı bir yerde başlarsa boşluğun kapanması için fiyat hareketi olabilir.

Boşluk 9 bin 180 dolar ile 9 bin 250 dolar arasında yer alıyor.

KORKU VE AÇGÖZLÜLÜK ENDEKSİ

Yatırımcı hissiyatını ölçen Crypto Fear & Greed Indexe göre “korku” hala iştaha baskın.

Endeksin şu anki puanı 24 Hazirandan önceki haftanın en yüksek seviyesine kıyasla dokuz puan düşerek 41 oldu. PayPalın kripto para birimini desteklemeye hazırladığı söylentilerinden sonra fiyatlar kısa bir süreliğine yükseldi.

MADENCİLER BTC SATIŞINI KOLAYLAŞTIRDI

Madenci hissesi kısa vadede gündemde olmaya devam edecek.

CryptoQuantın verilerine göre madencilik havuzlarında çıkışlar 24 Hazirandaki artıştan sonra geçen haftanın sonuna doğru sakinleşti.

Cointelegraphın bildirdiğine göre bu hareket muhtemelen iki Çin madenci havuzu tarafından yönlendirildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku