Bu Hafta Altın Fiyatı İçin İzlenecek Seviyeler Çıktı!

120

Altın fiyatı, Avrupa seansının erken saatlerinde hafif kazançlar ve küçük kayıplar arasında gidip geldi. Altın fiyatıı en son 1.810 dolar seviyesinin hemen altında nötr bölgede işlem görüyordu. Kriptoarena.com olarak, altın piyasası hakkındaki analist görüşlerini ve bu hafta izlenecek seviyeleri aktarıyoruz.

Piyasalara korku hakim

Altın (XAU / USD) şimdiye kadar anlamlı bir toparlanma kaydetmek için mücadele etti ve Şubat ayının başından şimdiye kadar en düşük seviyelerin arasında sıkışıp kaldı. Fed’in yükselen enflasyonu frenlemek için para politikasını daha hızlı sıkılaştıracağı beklentileri, ABD dolarının yirmi yılın en yüksek seviyesi yakınında ayakta kalmasına yardımcı oldu. Bu da, dolar cinsinden altın için rüzgar görevi gören kilit bir faktör olarak ortaya çıkıyordu.

Analistler: Haftaya Altın Fiyatı İçin Bunlara Hazırlanın!

Bununla birlikte, olumsuzluk, güvenli liman olarak görülen değerli metal altın fiyatı için fayda sağlama eğiliminde olan yaygın risksiz ortamda, en azından şimdilik, hafifliyor. Yatırımcılar, büyük merkez bankalarının enflasyonu sınırlamak için daha agresif bir hamlesinin küresel ekonomik büyümeyi vurabileceğinden endişeli. Korkular, jeopolitik gerilimlerle birlikte yatırımcıların duyarlılığı üzerinde baskı yaratan şok edici derecede zayıf Çin makro verileriyle daha da güçlendi.

Altın fiyatı için bu seviyeye dikkat

Risk karşıtı akış, 10 yıllık gösterge ABD devlet tahvili getirisini, son zamanlardaki yüzde 3,20’lik zirveden uzağa sürükledi ve bu da altın fiyatı için bir miktar destek sağladı. Teknik açıdan bile, spot fiyatlar Cuma günü 1.800 dolar seviyesinin altında bir miktar esneklik gösterdi. Bu, yatırımcılar XAU / USD için daha derin kayıplar için pozisyon almaya başlamadan önce, söz konusu desteğin altında bir miktar satış ve düşüşün devamını gösterir.

Altın Fiyatı Tahmini: Kısa Vadeli Hedefler Ne?

Piyasa katılımcıları şimdi, Kuzey Amerika seansının erken saatlerinde yeni bir ivme için ABD Empire State İmalat Endeksi’nin yayınlanmasını dört gözle bekliyorlar. Bu, ABD tahvil getirileri ile birlikte USD fiyat dinamiklerini etkileyecek ve altın fiyatlarına bir miktar ivme kazandıracaktır. Yatırımcılar, kıymetli metal altın etrafındaki kısa vadeli fırsatları yakalamak için daha geniş piyasa riski duyarlılığından ipuçları alacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku