Bu haberde Bitcoin için çok önemli bir istatistik var…

0 1

Tom Leeye göre Bitcoin 180 günde 27 bin dolara ulaşabilir…

Fundstrat Global Advisors Yönetici Ortağı Tom Leeye göre Bitcoin’in 2020 pozitif fiyat hareketi devam edecek. En büyük kripto para biriminin hem temellerinin hem de teknik yönlerinin tüm yıl boyunca mükemmel sonuçlar sunmak için sağlam olduğuna inanıyor.

BİTCOİN BAHARI MI GELİYOR? TIKLAYIN…

Bitcoin 7 bin 200 dolar seviyesinden başlattığı ve şu an yüzde 30 ile prim ile 9 bin 400 dolar seviyelerine kadar devam ettirdiği etkileyici bir ayı tamamlamak üzere. Bu tarihinin en iyi ikinci ocak ayı performansı. Hatırlanacağı üzere 2013 ocak ayında Bitcoin yüzde 50den fazla yükselmişti. 

Kripto para birimi topluluğuna göre bu büyük bir boğa koşusunun işareti. Bu görüşü destekleyenler arasında Tom Lee var. Lee bazı teknik yönlere dayanarak bu görüşü destekliyor: “200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde hareket etmek Bitcoinin boğa piyasasına geri döndüğünü doğruluyor.”

Bu istatistik çok önemli…

Lee ayrıca çalıştığı şirket tarafından derlenen araştırmaları da örnek gösteriyor bu savında. Zira bu araştırma raporuna göre Bitcoin 200 günlük haraketli ortalamanın üzerinde olduğunda tüm durumların yüzde 80inde yaklaşık yüzde 193 gibi yüksek getiri sağladı. 

Lee teknik analizin önemini vurgulasa da Bitcoinin fiyat rallisini destekleyebilecek temellerden de bahsetti. Hala piyasa değeri ile en iyi kripto para biriminde yükselişte olup olmadığı sorulduğunda şunları söyledi: Geçen yıl Beyaz Sarayın Bitcoin hareketini muhalefetleriyle öldürdüğünü düşünüyorum. Ancak başkanlık seçim döngüsü devam ederken manşetlerde olmayacak ve bu Bitcoin için yükselişe geçecek. Ve sonra Orta Doğudaki jeopolitik gerilimlerle bunun kripto için iyi olduğunu düşünüyorum.”
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku