Bitcoin baharı mı geliyor? BitMEX ve Huobi de Bitcoin’ler zirvede

0 0

Blockchain araştırma ve analiz servisi TokenAnalyst.io’in Bitcoin için şubat ayına doğru iyi haberleri var. Dünyanın en büyük Bitcoin türev pazarı olan BitMEX servetlerin Aralıktan Ocaka kadar bir kuruş açtığını gördü. 

ETH TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN…

Aralık ayında büyük Bitcoin vadeli işlem platformu soğuk cüzdan dengesinin yaklaşık 1.000 BTC (1/30/20 $ da 9.3 milyon $) düştüğünü gördü. Ancak geçen ay BitMEX 15.000 BTCyi (1/30/201 tarihinde 140 milyon $ + USD) aşan girişler yaşadı.

Bunun yanında dünlanın önemli borsalarından biri olan Huobi’deki artış belki de daha önemli. Zira yine TokenAnalyst.io verilerine dayandırılan sonuçlara göre 2019 yılının başında 150 bin olarak kaydedilen Huobi’nin Bitcoin bakiyesi bugün itibari ile yaklaşık 363 bin civarında. Bu nedereyse yüzde 142’li bir artış anlamına geliyor…

Bitcoin Baharı bu yılın başlarında geliyor gibi görünüyor. Küresel ısınmanın bununla bir ilgisi olup olmadığını söylemek mümkün değil ancak kripto piyasası şu anda ciddi bir şekilde ısınıyor. Ve onlara “lale” demeyin ancak Bitcoin ürünleri İnternetin her yerinde çiçek açıyor. Bitcoin fiyatları Ocak ayında yüzde 40 arttı.

Analistlerin Bitcoin’in muazzam yükselişinde işaret ettiği üç büyük faktör var

1) Mayıs 2020’deki Bitcoin Halving etkinliği
2) Koronavirüs korkuları arasında güvenli bir sığınak olarak görülmeye başlanması
3) Kripto para endüstrisindeki güçlü temeller her geçen gün güçleniyor.

Doğal olarak bu BitMEX gibi kripto para borsalarında ciddi bir etki yaratıyor. Şu anda en büyük Bitcoin marj ticareti borsası olan borsa günlük işlem hacmi yaklaşık 4 milyar dolar olarak kaydedildi.

TokenAnalyste göre sadece soğuk cüzdanının boyutu artmakla kalmadı BitMEX de pozitif girişlerinde yüzde 5.84 artış gördü. Başka bir deyişle BitMEXe 20.1 milyon dolarlık BTC yatırılırken bugün sadece 11 milyon dolar çekildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku