Bu haber fiyatı ateşlemeye yetti…

0 12

Singapur merkezli blockchain şirketi Pundi X “Xpos” adı verilen pos cihazlarının PayPal sistemine entegre edildiğini açıkladı.

Mayıs ayında Pundi Xin Twitter hesabının takipçilerine ilk olarak hangi mobil ödeme uygulamasından Xposun entegre edilmesi istendi. 1000den fazla oy sonucunda yüzde 67 gibi büyük bir oran “PayPal” olarak cevaplandı.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Şirket daha sonra geliştirmeleri PayPal üzerinde yoğunlaştırdı. Perşembe günkü açıklamaya göre 30dan fazla ülkeden kullanıcılar ödeme işlemcisi aracılığıyla para kabul edebiliyor.

İki aşamada gerçekleştiği bildirilen entegrasyonun ilk aşamasında 1 Temmuz itibariyle Xpos kullanan ABDli satıcılar PayPal tabanlı önemli işlemlerden yararlanabilecek. İki hafta içinde PayPal uygulaması bir sistem güncellemesi yoluyla tüm Xpos cihazlarına entegre edilecek.

Pundi Xin başkanı ve kurucu ortağı Zac Cheah “Xpos cihazlarımızda önde gelen bir çevrimiçi ödeme sağlayıcısına destek sağlayabilmek insanlara bunları kullanma konusunda güven verebilir ve blockchain teknolojisini ana akıma yaklaştırır” ifadelerini kullandı.

Pundi X (NPXS) fiyatı PayPal ile entegrasyon haberlerinden sonra tetiklendi. NPXS 30 Hazirandan bu yana yüzde 40tan fazla arttı.

Bu arada PayPalın geçen hafta platformlarında kripto para birimi alım satım hizmetleri sunmak için çalıştığı öne sürüldü. İddiaların yanı sıra şirket kripto mühendisleri aramak için bir iş ilanı açmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku