Bu güncelleme, hızı 20 kat artırdı

0 0

IOTA Vakfı ağın performansını ve kullanıcı deneyimini geliştirdiği belirtilen Hornet node yazılımını duyurdu.

Yeni node yazılımı Chrysalis olarak da bilinen IOTA 1.5 için zemin hazırlıyor ve bu da ağ hızı performansı ve kullanılabilirliğinde önemli bir artış sağlayacak bir dizi protokolü ifade ediyor.

Yeni versiyonda bir stres testi yapan IOTA topluluğu saniyede 650 işlemin gerçekleştirildiğini doğruladı. Bu ciddi bir 20 kat artış anlamına gelir.

Hornet ayrıca normal çalışma koşullarında IOTAnın önceki node yazılımı IRIsından 10 kat daha az bellek tüketir. Hornetin piyasaya sürülmesiyle IOTA topluluğu koordinatör nodeünün ağdan kaldırılmasına neden olacak protokol yükseltmelerini resmen başlattı. Koordinatörün kaldırılması IOTAnın merkezileştirilmesi yönünde büyük bir adım olacak.

IOTA Şubat ayında saldırıya uğradı ve bilgisayar korsanları milyonlarca jeton çaldı. Olaydan sonra IOTA ekibi merkezileştirme eleştirisi getiren tüm ağı kapattı. Şimdi proje yapılan iyileştirmelerin Şubat ayında hataları düzeltmeye yardımcı olacağını umuyor.

IOTAnın fiyatı mart ayında 009 dolar seviyesinden önemli ölçüde toparlandı. Kripto para Hornetin piyasaya sürülmesiyle 0.25 dolar geçti. Haberin yayınlanmaya başladığı dakikalarda 0.24 dolardan işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku