Bu Gerçekleşirse Ripple (XRP) Fiyatı Düşecek!

1.204

LUNA-UST olayından sonra Bitcoin (BTC) ve diğer altcoin’lerin düşüşe geçmesinin ardından, XRP fiyatı bir çıkmaza girdi. Ripple ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) iddialarıyla mücadele ediyor ve XRP token’inin bir menkul kıymet olmadığını kanıtlamaya çalışıyor.

Satın alma baskısı yükselişi tetikleyebilir

SEC ve Ripple davasında, XRP aylarca süren tartışmaların ardından zirvede görünüyor. Ripple şu anda ünlü William Hinman konuşmasını ve ilgili makaleleri kullanarak SEC’e dava açacak. Eski SEC Direktörü William Hinman, 2018 yılında Bitcoin ve Ethereum hakkındaki görüşlerini detaylandırarak ve bu kripto para birimlerinin menkul kıymet olmadığını belirterek bir konuşma yaptı. Hinman, yorumları için SEC’e danıştı ve Ripple avukatlarının peşinde olduğu iddia edilen konuşma hakkında birçok tartışma yaptı.

Bu Gerçekleşirse Ripple (XRP) Fiyatı Düşecek!

Sanıkların birçok davayı kazanmasına rağmen, iddia makamı belgelerine bağlı kalıyor ve tartışma belgelerini Ripple’a vermeyi reddediyor. Ripple üstün gibi görünse de, mahkeme onların lehinde karar verirse ve SEC’i tartışma belgelerini veya e-postaları sağlamaya zorlarsa XRP büyük fayda sağlayacaktır. Sonuç olarak, XRP fiyatı, satın alma baskısında bir artış ve ardından hızlı bir yükseliş yaşayabilir.

Ripple fiyatı daha fazla düşecek mi?

Nisan 2021’deki 1,96 dolarlık ATH’sinden bu yana, XRP ciddi bir düşüş yaşıyor. Token şimdiye kadar yüzde 80 düştü ve şu anda 0,40 dolardan işlem görüyor. 0,52 ve 0,69 dolar destek seviyeleri, son düşüşün bir sonucu olarak direnç seviyesine dönüştü. Bitcoin fiyatında tanık olunan ve 31 dolara doğru bir hamleye işaret eden son yükseliş, kısa vadeli iyimser görünümü destekliyor. Bu artış, kısa-orta aralıkta bir boğa tuzağı veya ölü bir kedi sıçraması olabilecek 36 bin dolara kadar uzayabilir.

Bu Gerçekleşirse Ripple (XRP) Fiyatı Düşecek!

Sonuç olarak, XRP fiyatının bu eğilimi takip etme olasılığı da artıyor. Büyük kriptodaki bir düşüş, token’in yerel zirvesini nerede oluşturduğuna bakılmaksızın, Ripple dahil olmak üzere altcoin’lerin davayı takip etmesine neden olacaktır. Bu durumda, XRP fiyatı acil destek seviyelerini kırabilir ve 0,19 dolar ile kontrol noktası olarak adlandırılan 2017’den bu yana en büyük işlem hacmine geri dönebilir. Özetle, bu kayma 0,52 dolardan yüzde 64’lük bir düşüşü temsil eder. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku