Bu Gelişmeler Chainlink i (LINK) Yeni Rekor Seviyeye Taşıdı

0 0

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) bir miktar oynaklık gösterirken daha az bilinen bazı altcoinlere bakmanın zamanı geldi. Oracle hizmet sağlayıcısı Chainlink yüzde 22lik bir atış kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 22 dolara yükseldi. An itiariyle LINK 88 milyar dolarlık piyasa değeri ile 2216 dolardan işlem görüyor.

Bu hamle ile LINK Stelların (XLM) önüne geçerek en değerli dokuzuncu kripto para birimi haline geldi. Chainlink rallisi güçlü zincir içi temellerle geri döndü. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment balina sayısının yüksek kaldığı orta kademe adreslerinin hızla büyüdüğü ” yatırımcı verilerini” gösteriyor.

Öte yandan LINK için aktif adreslerin sayısı da 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Chainlink merkezi olmayan finans (DeFi) alanında sağlam bir kullanım durumu bulduğundan bu ralli muhtemelen artan DeFi aktivitesinin ardından geldi.

Paxos Ortaklığı ve DeFi

Kripto para aracılık platformu ve önde gelen finansal piyasa altyapısı Paxos 14 Ocak Perşembe günü Chainlink ile ortaklık anlaşmasını duyurdu. Paxos varlık destekli tokenları Paxos Standardı (PAX) ve Paxos Goldu (PAXG) merkeziyetsiz finans piyasası genelinde kullanılabilir hale getirmek için Chainlinkin merkezi olmayan oracle ağından yararlanacak (DeFi).

Chainlink platformuna Paxos tokenleri eklemek farklı DeFi uygulamaları için entegrasyonu kolaylaştıracaktır. Paxos Strateji Başkanı Walter Hessert şunları söyledi:

“Chainlink oracleları Paxosun dolar ve altın destekli tokenlerinin DeFide benimsenmesini hızlandıracak. Zincir üzerinde mevcut rezerv ve fiyat kanıtıyla düzenlenmiş varlıklarımız DeFi kullanıcıları için daha erişilebilir hale gelecektir.”

Şu anda USDT ve USDC DeFi alanındaki stabilcoin yardımcı programında bir aslan payına sahiptir. Ayrıca yalnızca MakerDAO PAXı teminat türü olarak sunar. Yeni ortaklık daha fazla DeFi projesinin PAX stablecoini kullanmasına izin verecek. Ayrıca Paxos Gold (PAXG) gerçek dünyadaki varlıkların kullanımını DeFi pazarına getirebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku