Bu Gelişme Uniswap’ı (UNI) Şaha Kaldıracak! Mayıs’ta Beklenen Fiyat Açıklandı!

0 254

Merkeziyetsiz  Finans (DeFi) ve Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM), Uniswap, hem coin’in temelleri hem de zincir üstü metriklerdeki yükseliş göstergelerini takiben, fiyatında artış görmeye hazırlanıyor. Tüm kripto para birimleri ve DeFi ekosistemi yeni zirvelere çıkarken, Uniswap ve yerel tokenı “UNI” de artan bir şekilde benimsenmeye devam ediyor.

Kripto para veri analitiği sağlayıcısı Glassnode’un son verileri, 7 günlük hareketli ortalama başına yeni Uniswap adreslerinin toplam sayısının 1 ayın en yüksek seviyesi olan 118.887’ye ulaştığını gösterdi. Bu veriler, Ethereum blockchain’in tepesinde bir ERC-20 varlığı olarak inşa edilen token üzerinde biriken hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların artan sayısının bir göstergesidir.

Uniswap (UNI), Uniswap Analytics’ten alınan istatistiklere göre, haftalık işlem hacminde ilk kez 10 milyar dolarlık sınırı geride bıraktı. 10.17 milyar dolarlık bu miktar, önceki haftaya göre yüzde 26 oranında bir artışa işaret ediyor.

Fiyat hareketine göre, Uniswap (UNI), 39.52 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yükseldiği ay boyunca elde ettiği kazançları tekrar elde ediyor gibi görünüyor. CoinMarketCap verilerine göre, dijital token şu anda son 24 saatte yüzde 3,56 artışla 37,85 dolardan işlem görüyor. Uniswap, özellikle AMM protokolü 5 Mayıs 2021 için planlanan Uniswap V3 yükseltmesini dört gözle beklediğinden, parabolik bir rallinin eşiğinde.

Beklenen Uniswap V3, Uniswap’in Fiyatını Etkileyebilir

Uniswap V1’in Kasım 2018’de AMM sistemleri için bir kavram kanıtı olarak başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden ve Uniswap V2’nin Mayıs 2020’de piyasaya sürülmesinden sonra, merkeziyetsiz borsa 5 Mayıs 2021’de Uniswap V3 protokolünü başlatma planlarını duyurdu.

Hızla büyüyen merkeziyetsiz finans piyasasına güç veren AMM protokollerinden biri olarak, Uniswap V3 protokolünün tanıtılması, ticaret platformunu muhtemelen henüz tasarlanmamış en verimli Otomatikleştirilmiş Piyasa Protokolü haline getirecektir.

Beklenen protokol iyileştirmesinin yanı sıra artan sayıda yeni UNI adresleri, mevcut düşüş fiyatı görünümünü geçersiz kılar ve orta vadede 50 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaşmak için gereken zemine ortam sağlayacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku