Bu fakör Bitcoin de bir düşüşe neden olabilir

0 0

Bitcoin sözde “eski trend çizgisi” nin altına düştüğü için devam eden aşağı yönlü düzeltmeyi genişletme riski altındadır.

Bağımsız bir grafik analisti tarafından tespit edildiği üzere söz konusu trend çizgisi Mart 2020den beri Bitcoine destek görevi görüyordu. 30 Eylülde BTC / USD döviz kuru fiyat tabanının altına düştü ve Yükselen Trend Çizgisini direnişe çevirdi.

Parite son zamanlarda yukarı yönlü bir kırılmayı iki kez test etti ancak başarılı olamadı.

TradingView analisti ABD doları endeksi (DXY) grafiğinde de benzer bir eski trend çizgisi tespit etti. Sadece bu sefer çizgi yukarı yerine aşağıya doğru yöneliyordu. Analist endeksteki son yükselişin fiyatını Azalan Trend Çizgisinin üzerine çıkarıp desteğe dönüştürdüğünü belirtti.

DXY daha sonra Bitcoinin iki durumda eski trend çizgisinin üzerine çıkma girişimine benzer şekilde çizgiyi iki kez test etti.

Analist “Tamamen teknik bir bakış açısıyla Bitcoinin eski trend çizgimizi kırdığını ve şu anda direnci iki kez yeniden test ederken ABD doları desteği ikinci kez test ettiğini görebiliyoruz” dedi. “Tüm bunlar dikkate alındığında Bitcoinin bir tür düzeltmeye sahip olacağını varsayabiliriz.” dedi.

Temeller Uyumlu

Analist Bitcoin piyasasındaki düşüş eğilimini destekleyen makro temellerini de tespit etti.

3 Kasımdaki ABD başkanlık seçimleri öncesinde artan borsa oynaklığının ABD dolarına olan talebi artıracağını kaydetti. Bitcoinin sahip olduğu güvenli liman statüsüne rağmen insanlar parayı her şeyin üzerinde tutmak isteyeceklerdir. Bunun nedeni kripto para birimi ile ABD hisse senedi endeksleri arasındaki düzensiz pozitif bir korelasyondur.

Analist bunu şöyle açıkladı: “COVID19 çöküşü bu pandeminin neden olduğu olası bir durgunluğa hazırlık olarak USDnin son derece yükselmesine neden oldu ve hisse senetleri de düştü. Mucizevi bir toparlanmanın ardından ABD Dolarının yavaş yavaş düştüğünü ve ayrıca borsada net bir iyileşme görerek Bitcoini de beraberinde getirdiğini gördük. “

 Bu Bitcoinin önümüzdeki oturumlarda konsolide etme veya daha düşük düzeltme olasılığını daha da artırdı.

Bitcoin Piyasası Uzun Vadede Boğa

Diğer analistler Bitcoinin ABD seçim sezonundan sonra güçlü bir şekilde toparlanmasını bekliyor. Kripto para biriminin stres altında kalmasının ana nedenlerinden biri – onlara göre – ikinci koronavirüs uyarıcı paketinin olmaması.

Daha fazla dolar likidite olasılığı halihazırda ana akım firmaları nakit rezervlerini Bitcoine yeniden tahsis etmeye teşvik ediyor. Son zamanlarda Square Microstrategy ve diğer şirketler kripto para piyasasına yüz milyonlarca dolar yatırım yaptı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku