Bitcoin google aramaları 2017 yılına kıyasla yüzde 356 arttı

0 0

Bitcoin şu anda 2017 boğa piyasasının en yüksek seviyelerini aştığını görebilecek bir yörüngede. Neredeyse her metrik artış gösterirken daha fazla insanın online olarak takip ettiği görülüyor. Bu haftanın başlarında yatırım platformu eToroda kıdemli bir pazarlama müdürü olan Brad Michelson Bitcoinin arama hacimlerinin arttığını doğruladı.

 SEMRush Ve Google Trendleri

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) platformu SEMRushtan alınan verilere atıfta bulunan Michelson Googleda Bitcoin için küresel aylık aramaların 89 milyon olduğunu açıkladı. Pazarlama uzmanı bu rakamları Kasım 2017 ile karşılaştırarak rakamların yüzde 356 daha yüksek olduklarını doğruladı.

Sonuçları Google Trendler ile karşılaştıran Michelson önemli bir tutarsızlığa dikkat çekti.

“Google Trendler verilerinin göstermediği ilginç bir şey Aralık 2017de Bitcoin için aylık küresel hacmin aslında Kasım 2020de gördüğümüzden daha düşük olmasıdır.”

Google Trendlerin metrikleri SEMRush gibi platformlardan farklı şekilde saydığını belirtmek gerekir. İzleyici her arama terimine 0 ile 100 arasında bir ilgi puanı atayarak ilgiyi zamana göre çizer. Her terim varsayılan popülerliği gösteren bir değer alır.

Google Trendler verilerinin ardından Bitcoinin popülaritesi Kasım 2017 olarak 17-23 Aralık arasında 100e ulaştı. Bu varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı tam zaman. Bu terim şu anda 18 puanını kaydediyor ve bu da daha az kişinin varlığın izlerini takip ettiğini gösteriyor. Ancak hizmet popülerlik değerine ilişkin verilerin şu anda eksik olduğu yorumunu da yapıyor.

Google Trendler verileri ayrıca Nijeryalıların Googleda en çok Bitcoin arattıranlar olduğunu gösteriyor. Aslında Afrika ülkesi trendler listesinde 100 popülerlik puanı olan tek ülke. Gana ve Güney Afrika sırasıyla 70 ve 59 puanla ilk üçe giriyor. Bu Afrika kıtasındaki kripto para birimlerine olan ilginin en güçlü olduğunu bir kez daha gösteriyor.

2017 ve 2020 boğa piyasası

Tutarsızlığın nedenlerini açıklayan Michelson Google Trendsin yalnızca bir anahtar kelimeye dayalı verileri gösterdiğini belirtti. Bu nedenle “Bitcoin” kelimesini arayan herkes yalnızca kelimenin popülerliğine ilişkin sonuçlar alır. Google Trendler “Bitcoin fiyatı” ve “Bitcoin dolar oranı” gibi özel puanlanmış aramalara sahiptir. Her iki terim de izleyicide sırasıyla 18 ve 33 popülerlik puanlarına sahiptir.

SEMRush verilerine göre “Bitcoin” aramalarının artması anlaşılabilir. Piyasa Aralık 2017de 19.700 dolarlık kaideden düştüğünden bu yana önemli ölçüde olgunlaştı. Görünüşe göre bunu sadece bir çabuk zengin olma planı olarak gören bazı zayıf yatırımcıları ayıkladı.

Bu piyasanın daha fazla katılımcı eklemediği anlamına gelmez. Geçtiğimiz hafta kripto analiz sağlayıcısı Glassnode Ocak 2018den bu yana ilk kez yeni BTC adreslerinin sayısının 25.000e ulaştığını bildirdi. Bunlardan bazıları piyasa rallisinden yararlanmak isteyen insanlar olacak ancak büyük bir çoğunluğu ciddi yatırımcılar olmalı.

Kripto veri platformu CoinMetricsin kurucu ortağı Nic Carter bu boğa piyasası ile son piyasa arasındaki farkı özetlemek gerekirse bir blog gönderisinde şunları söyledi:

“Özetlemek gerekirse bugünün piyasası 2017de önceki boğa koşusuna güç veren piyasadan çok daha olgun daha finansallaşmış daha denetimli daha düzenli daha kısıtlı daha az düşünceli daha sermaye verimli ve daha likit.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku