Bu DeFi Coin in Piyasa Değeri Sadece Üç Günde 0 dan 750 Milyon Dolara Fırladı

0 0

Merkezi olmayan uygulamaların (dapps) blockchain verilerini bulmasına ve sıralamasına yardımcı olan şirketin  para birimi olan Graph piyasaya sürüldükten sadece üç gün sonra 756 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

 The Graph tokenlarının (GRT) fiyatı 17 Aralıkta piyasaya sürüldüğünden bu yana iki kattan fazla artarak Cuma günü 026 dolardan bugün 061 dolara çıktı. Hacimler de Cuma günü 880 milyon dolardan Pazar günü 2.8 milyar dolara yükseldi.

Bu  Graphi piyasa değeri açısından en büyük 39. kripto para birimi yapıyor.

 Graph Ekim ayında The Graph (GRT) token satışında 12 milyon dolar topladı. Haziran ayında 5 milyon dolar daha topladı; katılımcılar arasında Coinbase Ventures Framework Ventures ve ParaFi Capital vardı.

 Graph bir “dağıtılmış sorgu işleme protokolü” dür. Protokolü sorguların güvenilir ve güvenli bir şekilde dapplara ulaşmasını sağlar. Örneğin merkezi olmayan bir uygulama Ethereumda barındırılan bazı verileri sorgulayabilir ve bu verileri üçüncü bir tarafla etkileşime girmeden toplayabilir.

Grafik bunu blockchain şirketlerinin alt grafikler olarak bilinen kendi APIlerini oluşturmasına ve kullanmasına izin vererek yapar. Merkezi olmayan borsa Uniswap ve kripto fiyat sağlayıcısı CoinGecko bunu zaten kullanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku