Coinbase CEO sundan Yatırımcılara Risk Uyarısı

0 0

Bitcoin 11 Aralıkta 17.637 dolardan toparlanmaya başladıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.200 dolara ulaştı. ABDnin en büyük kripto para borsası Coinbasee göre lider kripto para birimi Cumartesi gün önce yüzde 37 arttı fakat  Pazar akşamı itibarıyla 23.481 dolara düştü. Bununla birlikte bu rekor sıçramanın ortasında Coinbase CEOsu ve kurucu ortağı Brian Armstrong kripto para yatırımcılarını varlık sınıfındaki doğal risk konusunda uyardı ve şunları söyledi: 

“Kriptoya yatırım yapmanın riskli olduğunu anlamanın ne kadar önemli olduğunu yeterince vurgulamalıyız. Birincisi kripto para piyasası oynaklığın bol olduğu bir platformdur ve kesinlikle çoğu yatırımcının alıştığı geleneksel finansal araç türlerinden daha fazla volatilitesi olan bir varlık. Örneğin bu piyasanın her iki yönde de hisse senedi piyasalarından çok daha hızlı hareket edebileceği anlamına geliyor .” 

CNBC tarafından bildirildiği üzere blockchain analiz şirketi Chainalysise göre Cuma fiyatından yaklaşık 23 milyon dolar değerinde en az 1.000 Bitcoin satın alan ve bir yıldan daha az bir süredir hesap açan yatırımcılar Eylül ayından bu yana önemli bir talebe yol açtı.

 Giottus kripto para  borsası CEOsu Vikram Subburaj: “Dünya genelinde borsalardan gittikçe daha fazla BTC  bıraktığını fark ediyoruz 2017 fiyat artışından yüzde 19 daha fazla transfer bu da yatırımcıların uzun vadeli yatırımlar olarak BTCyi tuttuğunun bir işareti. “Piyasaya daha fazla yatırımcı katıldığında önümüzdeki günlerde daha fazla fiyat artışı göreceğiz” dedi.

Chainalysisin baş ekonomisti Philip Gradwelle göre yeni yatırımcıların satın alma çılgınlığını artırdığı sırada Bitcoin fiyatı 10 bin dolar seviyesinden iki katından fazla arttı. Yeni talep kripto para biriminin rallisinin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasına yardımcı oldu. Bununla birlikte Armstrong “kısa vadeli spekülasyona odaklanan ve müşterileri kaynak aramaya ve finansal danışmanlara danışmaya teşvik eden yatırımcıları kripto para birimlerine yatırım yapmayla ilişkili riskleri daha iyi anlamaları için” uyardı.

Hindistanda Yüksek Mahkeme Mart ayında bankalar ve finans kurumları üzerindeki RBI yasağını dijital para birimleriyle iş yapan işletmelere veya bireylere hizmet sunma yasağını kaldırdı.  

  ZebPay CEOsu Rahul Pagidipati: “Önümüzdeki yıl Bitcoin için önemli bir artış göreceğine inanıyorum. MassMutual Fidelity Microstrategy ve Squareden yapılan son duyurularla piyasaya giren yüz milyonlarca dolar kurumsal sermaye görüyoruz. Daha geniş farkındalık ve eğitimle birleştiğinde 2021de Bitcoin fiyatının yüzde 100 artacağını tahmin etmek kolaydır. İşte bu yüzden şimdi Bitcoine geçme zamanı ”dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku