Bu da oldu… Sanatçı 490 Bitcoin karşılığında resimlerini sattı

0 1

Londralı sanatçı Lincoln Townley Singapurlu bir yatırımcıya 490 Bitcoin karşılığında 19 resim sattı. Satılan resimlerin sterlin olarak değeri tam 4 milyon sterlin.

Sanatçı Energy of London da dahil olmak üzere Greed koleksiyonundaki tüm eserlerin bir Saatchi galerisinde sergilenmeye başlamadan bir ay önce İsviçrenin Gstaad kayak merkezindeki bir acenteden satın alındığını ifade ediyor.

Şimdi resimler bu ay sadece bir günlüğüne sergilenecek.

Kate Moss ve David Bowie gibi ünlülerin portreleri ile tanınan Townley geçmişte bitcoin karşılığında da çalışmalarını satmış bir isim.

2017de ilk büyük eseri olan Homagedan Francis Bacona isimli bir yağlı boya resmini 40 bitcoin karşılığında bir Avrupa sanat koleksiyoncusuna satmıştı. 

O zaman vahşi fiyat dalgalanmasından dolayı tartışmalı bir kripto para birimi olan Bitcoin’in kullanıldığı ilk işlem olduğu düşünülüyordu.

Townley eserlerini hem kripto para biriminde hem de geleneksel para biriminde büyük miktarlar karşılığında satmasıyla tanınıyor. Prenses Diananın Elmaslarla kaplı portresibe 2017 yılında 1 milyon sterlinlik bir değer biçilmişti.

Nisan ayında Venedik Bienalinde “Behind the Mask” koleksiyonunun bir parçası olarak 30 resim sergiledi ve “risk alan ve tüm enerjisini yaşamdan alan insanlardan” esinlendi..

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku