Bu da oldu… Bitcoin’leri çalmak için cinayet işlediler…

0 1

Punchngdaki habere göre; Nijeryadaki Halk Demokrat Partisinin bir üyesine cep telefonundan Bitcoine ulaşmak isteyen 4 kişi saldırdı ve direndiği için vuruldu ve öldürüldü. Saldırganların 25 Şubatta yakalandığı öğrenildi.

GİZEMLİ MADENCİ 9 BİNDEN FAZLA BİTCOİN CASHİ KURTARDI… TIKLAYIN

Iroro Wisdom Ovie adlı iki çocuğun kurbanı Halkın Demokrat Partisinin Abraka bölgesinin bir üyesiydi. Geçen ay Ovie yakınlarda bir polis karakolu olmasına rağmen yaşadığı Lucas bölgesinde saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti.

Abraka Karakolundaki bir yetkili de saldırganların 25 Şubatta tutuklandığını doğruladı. Raporda ayrıca öldürülen kişinin yakın arkadaşı da dahil olmak üzere 4 kişinin daha şüpheli olarak gözaltına alındığı belirtildi.

Kaynağa göre; Tutuklananlardan ikisi din karşıtı bir grubun üyeleri ve biri Viking Kardeşliği adı verilen bir çetenin lideri. Soruşturma kapsamında elde edilen bilgiler; kurbanın arkadaşının cüzdandaki 10.000 dolarlık Bitcoin varlığını öğrendiğini ve diğer çete üyeleriyle paylaştığını gösteriyor.

Soruşturmalarda yapılan itiraflarda soyguncuların bu operasyonu 10.000 $ Bitcoin çalmayı planladıklarını ancak cüzdanda 400 $ Bitcoinin kaldığını görünce hayal kırıklığına uğradıkları belirtiliyor.

Tüm olaylardan sonra saldırganlar cep telefonlarıyla olay yerinden ayrıldı. Telefonu başka birine sattılar ancak bu kişi güvenlik görevlileriyle temasa geçti ve operasyon böyle başladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku