Gizemli madenci 9 binden fazla Bitcoin Cash i kurtardı

0 0

 

Gizemli madenci Bitcoin Cash (BCH) Ağustos 2017de piyasaya sürüldükten hemen sonra bir sorunla karşılaştı. Adreslerdeki format benzerlikleri nedeniyle BCH sahipleri paralarını yanlışlıkla Bitcoin Cash ağının desteklemediği SegWit adreslerine gönderdi. Yıllar içinde BCH gönderme sorunu ortadan kaldırılamadı ve sonunda 18.000 BCH yanlış adrese gönderildi. SegWit adreslerinin yenilenmesi ile 2018 ve 2019da birçok yanlış işlem gerçekleşti.

BITFINEX’E DDOS SALDIRISI DÜZENLENDİ… İŞTE İLK AÇIKLAMA… TIKLAYIN

Coinmetrics tarafından elde edilen yeni verilere göre para kurtarma programlarına sahip havuzlar bu paraların yarısını kurtarmayı başardı ve sahiplerine geri verdi. Bununla birlikte bilinmeyen bir madenci 9.000 BCHyi temizlemek için yeterli blok oluşturabildi.

Coinmetrics kayıp paraların yüzlerceyi bulduğu  isabet ettiği ilk günlerden beri sorunu izliyor. BTC.com gibi madenciler bile küçük talepler için bir form açtı. Daha sonra havuz küçük meblağlar için kurtarma işlemlerini durdurmaya ve minimum 100 BCHyi kurtarmak için 10 BCH ücret belirlemeye karar verdi.

BTC.com ve BTC.top şimdiye kadar kayıp paraların en büyük taşıyıcıları haline geldi. Bununla birlikte bilinmeyen bir madenci şu ana kadar 8 bin 763 BCH elde etti ve bundan sonra daha fazla kazanabileceği belirtildi.

Bitcoin Cash ekibi adres biçimini 2018in sonuna doğru değiştirdi ve yanlış yere gönderilen jeton sayısı Nisan 2019dan bu yana önemli ölçüde azaldı.

Kullanıcıların aktarım yaparken doğru adresten emin olmadıklarında bunu test etmek için önce küçük bir aktarım yapmaları önerilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku