Bu da oldu… Bitcoin i kendi borsalarından çalan kişi tutuklandı

0 0

Kripto para borsası Bitcipher Labsın kurucularından birinin borsadan 63.5 Bitcoin çaldığı iddia edildiği için tutuklandığı bildirildi.

BİTCOİNİN İYİLEŞMESİ AYLAR ALABİLİR… TIKLAYIN

Olay Hindistanda meydana geldi. 11 Ocak ve 11 Mart tarihlerinde toplam 63.5 Bitcoin çalan 26 yaşındaki Ayushi Jain 17 Martta Bengaluru şehrinde tutuklandı.

Şikayet borsa CEOsu Ashish Singhal tarafından yapıldı. Singhal platformda iki yetkisiz işlem olduğunu belirledikten sonra polise gitti ve polis ekipleri şikayeti dikkate almak için harekete geçti.

Kurucu ortak şüpheli listesine girdi

Bengaluru Soruşturma Departmanından yapılan açıklamada şikayetçinin Bitcoinleri bir donanım cüzdanında tuttuğu ve 24 kelimelik şifreleri bir kağıda yazdığı belirtildi. Polisin hırsızdan şüphelenmesinin nedeni bir donanım cüzdanının nasıl kullanılacağını bildiği ve 24 kelimelik şifrelere erişebilmesiydi. Tüm bu belirtilerden sonra polis şüpheli olabilecek kişilerin bir listesini hazırladı. Singhal ile şirketi 2017de kuran ve 16 Aralık 2019da şirketten ayrılan Ayushi bu şüpheliler arasında yer aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku