Bu da negatif yorum: Bitcoin’i yüzde 60 düşüren sinyal oluşmaya yakın

0 0

Bitcoin (BTC) 10 bin dolar direncini kıramasa da son hafta öncü kripto para birimi için makro ölçekte oldukça iyi geçti.

Bir kesim BTC’de yeni bir ralli beklerken diğerleri BTCnin Mart ayındaki yüzde 60 düşüşünden önce görülen bir sinyalin tekrar oluşmakta olduğunu iddia ediyor.

BITCOIN’DE ŞUBAT YÜKSEKLİKLERİNE BENZER FORM OLUŞUYOR

Mart’ta KOVİD-19’un küresel salgın ilan edilmesinin ardından yaşanan küresel likidite krizi sırasında 3.700 dolarlara düşen Bitcoin o günden bu yana güçlü bir iyileşme kaydetti. Yıl içinde gördüğü en yüksek seviyeden sağlıklı düzeltmeler gördükten sonra bile yılın en düşük seviyelerinden yaklaşık yüzde 150 yukarıda yer alıyor.

Aşağıdaki grafiği Twitter’da paylaşan trader @FizeekMoney şu değerlendirmede bulundu:

“BTC’nin haftalar boyunca S&P 500’ü çok yakından taklit ettiğini gördükten sonra işleri basitleştiriyorum. Bu hareketli ortalamalarla BTC fiyatının nereye gideceğine dair kopuş yakında görünüyor. Boğalar sarı pembenin kuzeyinde  kaldığı sürece devam etme şansına sahip ”dedi.

Analistlerin fark ettiği tek şey Şubat ayının en yüksek seviyesi / Mart çöküşü ile şu anki benzerliği gösteren potansiyel geçiş değil.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku