Bitcoin’de son ‘7’ gün içerisinde neler oldu? İşte detaylar

0 0

Geçen hafta Bitcoin fiyatı için istikrarlı bir 7 gün oldu. Büyük bir kopuş ani bir çöküş yaşanmadı.

Bazı analistler Bitcoini Appleın iPhone öncesi günlerinde olduğu yerde görüyor. 2023 yılına kadar 60 bin dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Bazıları ise bu kadar iyimser değil.

TikTok kullanıcıları Dogecoin satın alıyor. TikTok kullanıcıları arasında Dogecoin’den bir servet kazanabilecekleri düşüncesi bir trend haline geldi. Yeni talep fiyatı hızla yüzde 20 yükseltti. Barstool Sports kurucusu Dave Portnoy her varlıkta olduğu gibi buradaki hızlı yükselişin taşıdığı risklere dikkat çekti.

Bu arada politika dünyasında da ilginç kripto gelişmeleri oldu. Bitcoin dostu Kanyo West artık Donald Trumpın arkadaşı değil. Ünlü rapçi ABD başkanlığına aday olduğunu söyledi. Bitcoin Vakfı Başkanı ve EOS Alliance kurucu ortağı Brock Pierce da ABD Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Senato kripto para birimleriyle ilgili adımlarına devam ediyor. ABD Senatosu Bankacılık Komitesi Covid-19un dijital finans üzerindeki etkisinin tartışıldığı bir oturumda ABD’nin bir dijital para birimi oluşturmasını tartıştı. Diğer yandan türev piyasaları düzenleyen ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu kripto varlık ticareti için düzenlemelere öncelik verdi. Organizasyon 2024 yılına kadar bu konuda hedefler koydu.

Venezuela 314 Bitcoin madencilik makinesine el koydu. Ülke madencilerin madencilik teçhizatını işletmek için bir hükümetten izin almasını istiyor.

Zap ismi verilen yeni bir uygulama kullanıcıların banka hesaplarını kullanarak Bitcoin ve Lightning Network ödemeleri göndermesine ve almasına izin vermeyi vaat etti. Bu uygulama Müşterini Tanı protokollerini asgari seviyede tutuyor.

UNICEF yarısı blok zincirine odaklanmış altı yeni işletmeye 100 bin dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. UNICEF gelişmekte olan ülkelerdeki yoksulluğu azaltacak ve çocuklara fayda sağlayacak açık kaynaklı teknolojilerle ilgileniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku