Bu Borsada Bitcoin 450 Bin Doları Gördü… Peki Nasıl?

0 7

Kripto sektörünün büyümesiyle birlikte bilgisayar korsanları da daha aktif hale geldi. En son siber saldırıda bilgisayar korsanları Rusya merkezli kripto para borsası Livecoinin sunucularının kontrolünü ele geçirdi.

Fiyat Manipülasyonu

Hack saldırısı sonucunda borsa kullanıcılarından para çalmak için Bitcoinin fiyat değeri 450 bin dolara ulaştı. Saldırganlar web sitesinin operasyonlarını manipüle etti ve Bitcoinin fiyat değerini 23 bin dolardan 450 bin dolara yükseltirken Ethereum’un değeri 600 dolardan 15 bin dolara çıktı.

“Bilgisayar korsanları Bitcoin için normal döviz kurunu 23 bin dolar / BTCden 450 bin dolar / BTCnin üzerine çıkardı Ether 600 dolar / ETHden 15 bin dolara yükseldi ve XRP fiyatı 0.27 dolar / XRPden 17 dolar / XRPnin üzerine çıktı.”

Livecoin işlem hacmi açısından tüm kripto para birimi borsaları arasında 173. sırada yer aldı. Günlük işlem seansında şirketin birikmiş işlem hacmi toplam 16 milyon dolara ulaştı.

Borsa personeli saldırıdan sonra sunucular üzerindeki kontrolünü kaybetti ancak kullanıcıları bu konuda bilgilendirdi ve “Tüm sunucularımızın arka uçlarımızın ve düğümlerimizin kontrolünü kaybettik. Böylelikle zamanında hizmetimizi durduramadık. Haber kanallarımız da tehlikeye atıldı” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamada şirket arka ucun da bilgisayar korsanlarının kontrolü altında olduğunu ortaya çıkardı. Alım satım sitesinin personeli yalnızca ön uca erişebildi. Bu da kullanıcıları olası “planlı saldırı” konusunda uyarma imkanı verdi.

Ancak alım satım şirketinin devasa bir hack saldırısı sonucu varlıklarını kaybedip kaybetmediği henüz açıklanmadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku