Edward Snowden dan Çarpıcı Bitcoin (BTC) Açıklaması!

0 0

Eski İstihbarat Ajansı çalışanı Edward Snowden dijital para birimlerinin geleceğini ve Bitcoin (BTC) altyapısında yapılmasını istediği iyileştirmeler hakkında görüşlerini açıkladı. 

Televizyon yapımcısı ve gazeteci Naomi Brockwell ile yaptığı röportajda Snowden dijital para birimlerinin artık hayatımızda kalıcı olduklarını ancak merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDCler) geleneksel fiat paraya göre neredeyse sıfır avantaj sunduğunu söyledi. 

 “Kripto para birimimlerinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Sanırım devletlerin dijital para birimlerinin paranın bir sonraki aşaması olacağını fark ettiler çünkü Bitcoin için etkili bir şekilde rakipler yaratmaya çalışıyorlar şimdi

Merkez bankası dijital para birimleri hükümetin teşvik ödemelerini daha etkin bir şekilde dağıtabilmesinin ötesinde genel olarak halk için gerçekten arzu edilen özelliklere sahip olmayan fiat para birimlerinin sadece yeniden markalanmış bir versiyonu.

Ama bu maalesef ve bence pek çok insanın farkına varacak finansal gelişmişliklere sahip olmadığını düşünüyorum bu aslında sizi yeni bir şekilde vergilendirdikleri anlamına geliyor çünkü bu teşvik ödemesi para biriminin değerini büyük ölçüde düşürüyor.

Genel anlamda dijital para kripto para enflasyon ve gizli vergiler sorununu bu şekilde çözmez. “

Bitcoin ve gizlilik sorunu

Snowden Bitcoinin enflasyonist para basımı uygulamaları için bir çare olabilse de ağın Bitcoinin gizlilik ve işlem hacmi sorunlarını hala aşamadığını belirtiyor.

“Dediğiniz gibi dijital para birimlerine geçiş yapan herkesin sorunu Bitcoin ağının iş hacmini desteklemediğini biliyoruz. Ne yazık ki mevcut haliyle Bitcoin ağı bu tür işlemler için gerçekten gerekli olan gizlilik korumalarını geniş ölçekte sağlamaz.

Ve bence olmalı ve olabilir ve bana göre geliştiriciler bunun yapılması gerektiğini anladılar ama her ne sebeple olursa olsun… Aslında bunu yapmak için harekete geçmediler ki bu benim için şaşırtıcı çünkü şimdi bunu yapmak için yılları vardı. “

Snowden Bitcoinin kusurlarına rağmen kripto para birimini kullandığını ve hala geleneksel kredi kartlarına tercih ettiğini kabul ediyor.

 Bitcoin harika bir şey. Bitcoin kullandım ve kullanmaya da devam edeceğim. Ama Bitcoin kullanmak benim için çok zor ama yine de Bitcoin kredi kartlarına göre çok büyük bir gelişme çünkü kredi kartları bir Bitcoin işleminin olabileceği şekilde anonoim bile değiller.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku