Bu boğa faktörleri, Bitcoin in yükselişe geçeceğine dair sinyaller veriyor

0 0

Son gelişmelerin kripto piyasasına darbe vurmasına rağmen Bitcoinin fiyatı sabit kaldı. Geçen hafta piyasa 150 milyon dolarlık bir KuCoin hacklenmesiyle sarsıldı ve ayrıca CFTC BitMEXin kurucularını mahkemeye verdi.

Bu olayların yarattığı zayıflık Başkan Trumpın sağlığı nedeniyle borsadaki türbülansla daha da arttı.

Tüm bunlara rağmen Bitcoinin fiyatı son birkaç hafta içinde yakalandığı işlem aralığında sabit kaldı.

Bir analist tüm bunlara rağmen BTCnin güçlü bir şekilde patlayıcı bir ralli hareketine hazırlandığına  dikkat çekiyor.

Hafta başında hafif bir satış baskısı gördükten sonra Bitcoin ve tüm kripto para piyasası son birkaç gündür konsolide oluyor.

Bu satış baskısı çeşitli farklı faktörlerden kaynaklanıyordu ancak kriptonun temel piyasa yapısını değiştirmek için yeterli değildi.

Bir analist piyasanın bir sonraki trendini nerede beklediğinden bahsederken Bitcoinin yakın vadede daha yüksek patlayıcı bir hareket görmek için hızlanabileceğini belirtti.

Bu hareket tüm kripto para birimi piyasası için destek rüzgarı sağlamaya yardımcı olabilir ve potansiyel olarak altcoinleri aynı anda yükseltebilir.

Bitcoin Olumsuz Gelişmelere Rağmen Güçlü Sinyaller Veriyor 

Bu makale yazılırken Bitcoinin fiyatı 10 bin 600 dolarlık şu anki fiyatında yüzde 1in biraz altında işlem görüyor bu da son birkaç gündür işlem yaptığı noktada.

Bu haftanın başlarında CFTCnin popüler marj ticaret platformu BitMEXin üç kurucu ortağına yönelik suçlamalarını çevreleyen haberler piyasayı salladı ve Bitcoinin fiyatının 10 bin 900 dolardan 10 bin 400 dolara düşmesine neden oldu.

Kripto para birimi o zamandan beri istikrarlı ve  çok fazla değer kaybetmedi.

Bu 150 milyon dolarlık KuCoin hackini çevreleyen korkularla ve geleneksel piyasalardaki belirsizlikle eşzamanlı olarak ortaya çıktı.

Analiz: BTC Muhtemelen İvme Kazanacak

Bir analist birden fazla olumsuz gelişme ve yükselişe dönüşen zincir içi ölçümler karşısında bir güç kombinasyonunun yakın vadede Bitcoin için daha yüksek bir itişin yakın olabileceğini gösterdiğini açıkladı.

“Bitmex  & Trump haberleri  BTC fiyatında çok az bir düşüşe yol açttı. Bu BTCnin gücü konusunda oldukça belirgin bir göstergedir. Zincir içi ölçümler de yükseliş gösteriyor. Borsa çökmediği sürece BTCde düşüş eğilimi göstermem için bir neden göremiyorum. “

Bitcoin yakın vadede daha da yükselirse bu duyguyu daha da doğrulayabilir ve bir satın alma baskısına yol açabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku