Bu Bitcoin metriği, 2017’deki boğa koşusunu 2020 için de öngörüyor

0 1

Bitcoinin piyasadaki toparlanması yavaş oldu ancak kullanıcıların ilgisinin arttığına tanık oldu. Yatırımcılar BTCnin düşük fiyatını alım yapmak için mükemmel bir fırsat olarak görürken bazı eski ölçümler boğa koşusunun o kadar da uzakta olmayabileceğini gösteriyor.

Zincir üzerindeki metrik güçlendikçe Bitcoinin kısa vadeli sahiplik ölçüsü de büyük bir umut vadediyordu.

Aşağıdadaki Glassnode grafiğine göre BTC’nin Net Gerçekleşmemiş Kar / Zararı (NUPL) bir yükseliş sinyali bildiriyordu. Glassnode CTOsu Rafael Shultze-Kraft bunun 2017den beri ilk kez gözlemlenen 0 hattından önemli bir sıçrama olduğunu açıkladı.

Glassnode grafiği kısa vadeli NUPLnin 0 çizgisinden sıçradığı ve ardından Bitcoinin fiyatı için keskin bir yukarı doğru hareket ettiği dönemi daire içine aldı. 2017de BTCnin zirvesine ulaşan son ralliden önce bu metrik fiyatı “Umut-Korku” bölgesinden “İyimserlik-Kaygı” bölgesine taşıdı. Kısa vadeli NUPL 0 çizgisinden keskin bir şekilde sıçradığından önceki bir boğa piyasasının özelliklerine bağlı kalıyordu. Bu fiyat noktası aynı zamanda iyi bir satın alma fırsatı olduğunu da kanıtladı.

Daha önce aynı metrik yükseliş piyasasına benzer şekilde son dört ayda pozitif bir pozisyondaydı. Bu tarih kendini tekerrür ederse Bitcoinin “boğa öncesi koşusu” aşamasında olabileceği anlamına gelebilir.

Yükseliş görünümüne rağmen CMEdeki kısa vadeli sözleşmelerdeki prim oranları 18 Ağustosta % 20nin üzerine çıktığından beri düşüyordu. Kısa vadeli sözleşmeler de perakende odaklı platformla uyumluydu ancak CME yatırımcıları perakende platformlarına göre daha uzun vadeli sözleşmelerde yükseliş eğilimi gösterdi.

CMEde Aralık sözleşmeleri yüzde 2.47 primle işlem görürken perakende platformları ortalama yüzde 1.54 prim kaydetti. Bununla birlikte fiyat 11 bin dolara yaklaştıkça perakende ve kurumsal yatırımcılar arasındaki ilgi bir yükselişe tanıklık edebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku