Bu atama kripto paraların kaderini değiştirebilir

0 2

Bitcoin Dostu ABD Bankacılık Düzenleyicisi bankaların merkezsizleşmeyle ilgili sorunlarını çözmeyi amaçlıyor

ABD’nin en üst düzey bankacılık düzenleyicisi kripto para birimlerinde büyük potansiyel görüyor. 

ABD’DE YENİ BANKACILIK REGÜLATÖRÜ KRİPTO PARA YANLISI

Ticaret Hukukunda uzman bir avukat olan Brian Brooks kısa bir süre önce ABD’de en üst düzey bankacılık regülatörü olan “Kur Denetçisi” oldu. 51 yaşındaki Brooks daha önce Coinbasein genel danışmanı olarak görev yapmıştı. Forbes’a verdiği mülakatta Brooks; kripto para birimi düzenleme ve teknoloji hakkındaki görüşlerini tartışan Brooks Forbesa şunları söyledi:

“Blok zinciri ve kriptoda büyük potansiyel var. Blok zinciri merkezi olmayan bir ağda her türlü veriye bağlanma potansiyeline sahip… Büyük ihtilaftan uzak merkezi olmayan ağlar oluşturma yeteneğine sahip. Teknoloji konusunda çok iyimserim. Yapay zeka gibi şeylerin blok zinciri gibi şeylerin kalabalığın bilgeliğinden daha iyi yararlanma yetenekleri var” dedi.

Forbes’un aktardığına göre Brian Brooks blok zincirinin sorunlarımızın çözümü olduğuna inanıyor.

KUR DENETÇİSİ NE İŞ YAPAR?

Para Birimi Denetçisi olan Brooks federal bankacılık sisteminin yöneticisi ve Para Birimi Denetçisi Ofisi (OCC) başkanı olarak görev yapacak. OCC ABDdeki tüm bankacılık işlerinin yaklaşık yüzde 70ini gerçekleştiren yaklaşık 1.200 ulusal bankayı tasarruf fonlarını yabancı bankaların federal şubelerini ve ajanslarını denetliyor. Brooks ayrıca Federal Mevduat Sigortası Şirketinin (FDIC) direktörü olarak görev yapacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku