Bitmain in kurucu ortağına ‘engelleme’ suçlaması…

0 1

Bitmain kurucuları Micree Zhan ile Jihan Wu arasında mahkemede süren çatışma sevkiyatlara da yansımış görünüyor. Haberlere göre Zhan şirketinin Shenzhen fabrikasından teslimatları askıya alırken söz konusu kavga son tüketicileri mağdur ediyor.

Bitmainin iki kurucu ortağının şirketin operasyonları hakkındaki tartışması gittikçe yükseliyor. Çin basınında çıkan haberlere göre Bitmain’in dahili sorunlarının müşterilerin madencilik teçhizatı gönderilerini geciktirdiği vurgulanıyor. Haberlere göre Bitmain gecikmeler olduğunda bir kupon sunuyor ancak “bazı alıcıların hayal kırıklığına uğradığı” belirtiliyor.

Süreç şöyle iddialara göre Micree Zhan şirketten atılıyor. Ve Mayıs’ın son haftasında şirket operasyonlarına ve çalışanlara müdahale ettiği için hakkında dava açılıyor. Haberlere göre  Zhanın 10 Haziranda resmi medya hesabının kontrolünü ele alıyor. Ayrıca şirketin yeni  İnsan Kaynakları temsilcisinin “Micree Zhan tarafından atandığı” belirtiliyor. Bakalım güç mücadelesi başka bir şirketin daha batmasına neden olacak mı?

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku