Bu Anket Amerikalı Bitcoin Yatırımcıları ve Bitcoin in Geleceği ile İgili Çarpıcı Gerçekleri Ortaya Çıkardı

0 0

Yakın zamanda yapılan bir ankete göre yatırımcıların yaklaşık yüzde 55i Bitcoini hisse senetleri altın emlak ve ABD dolarından daha iyi bir yatırım seçeneği olarak nitelendirdi.

  Kurumsal bir madencilik platformu olan Genesis Mining geçtiğimiz günlerde ABD merkezli Bitcoin yatırımcılarıyla yaptığı bir anketin sonuçlarını yayınladı. Yatırımcıların yaklaşık yüzde 103ü Bitcoinin fiyatının 2030 yılına kadar 100 bin doların üzerine çıkmasını bekliyor.

Ankete göre Bitcoin yatırımcılarının yüzde 65i iyimser kalırken yüzde 57si BTCnin altından daha uzun vadeli bir yatırım olduğunu ifade etti. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 55i Apple Google ve Facebook gibi hisse senetleri yerine dünyanın en büyük kripto para birimini tercih etti.

Madencilik şirketi ABDde 1000den fazla Bitcoin yatırımcısına  24 adet soru yöneltti. Perakende yatırımcıları fiat para birimlerine olan güvenin azalmasının BTCnin benimsenmesi için önemli bir neden olduğu söyledi.

Sonuçlar hakkında yorum yapan Genesis Mining İcra Kurulu Başkanı Marco Streng şunları söyledi: “2013te madenciliğe başladığımızdan beri uzun vadeli Bitcoin destekçisiyiz. Bu bulgular piyasada Bitcoinin geleceğine inanan pek çok kişi olduğuna dair inancımızı destekliyor.”

Fiyat Tahmini

Anket katılımcılardan özellikle 2030 yılına kadar Bitcoinin hangi fiyat seviyesine ulaşacağına dair görüşlerini paylaşmalarını istedi. Sonuçlara göre katılımcıların yaklaşık yüzde 34ü Bitcoin fiyatının önümüzdeki on yılın sonunda 10 bin doların altına düşmesini beklediklerini söyledi. Bununla birlikte katılımcıların  yaklaşık yüzde 25i Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar 40 bin dolar ın üzerine çıkmasını bekliyor ve bunların yüzde 4.8i BTC fiyatının 2030un sonunda 500 bin doları geçebileceğine inanıyor.

Yatırımcılar fiyat tahminine ek olarak birikimlerinin BTCdeki mevcut riski hakkında da soruları yanıtladılar. Bulgular ankete katılanların yaklaşık yüzde 20sinin birikimlerinin yüzde 60ını veya daha fazlasını Bitcoine yatırdıklarını ortaya çıkardı. 

Dün Amerikan basınında paylaşılan anket verilerine değinen şirket “Bu yeni çalışmanın amacı Bitcoine yatırım yapan perakende yatırımcılarının varlık sınıfı hakkında ne hissettiğini daha iyi anlamak ve diğer yatırımlara kıyasla BTCnin geleceğine ilişkin bakış açıları hakkında daha fazla bilgi edinmekti” dedi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku