Bu analistler Bitcoin deki yükselişi farklı nedenlere bağlıyor

0 0

Aralık ayında kripto analistleri Bitcoinin 5 bin dolar hatta daha düşük seviyelere kadar gerileyeceği konusunda neredeyse emindi. Çünkü Haziran 2019a kadar 14 bin dolara yükseldikten sonra kripto para birimi arka arkaya dik bir düşüş trendine girmişti.

BİTCOİN 10 BİN DOLARLI SEVİYELERİ GÖREBİLECEK Mİ? TIKLAYIN…

Ancak bu yılın başında her şey değişti. Kripto piyasası 2020de düşeceğine dair işaretler gösterdikten sonra ocak ayında büyük bir yükseliş trendine döndü ve piyasa değeri TradingView verilerine göre 185 milyar dolardan 250 milyar dolara yükseldi.

Birçoğu bu hareketleri Bitcoin Ethereum XRP ve diğer kripto varlıklarının fiyatına bağlasa da aslında bunun nedenini olduğunu çok az kişi biliyor.

CNN geçtiğimiz günlerde bu tartışmayı ele alan ve bir dizi endüstri yöneticisini bu pazarı daha da yükselten şeylere işaret eden bir makale yayınladı.

Coronavirisü etkili oldu

Dijital token şirketi Digixin CEOsu Shaun Djie CNN Businessta cumartesi günkü açıklamasında son ralliyi “devam eden ekonomik belirsizlikler” ile ilişkilendirdi. Daha spesifik olarak devam eden Brexit etiklerini Japonya ve Güney arasındaki ticaret gerilimlerini Kore ve ABD-Çin ticaret savaşını gösterdi.

Djie “BTC fiyatındaki yükselişin devam eden salgınla ilişkili olduğunu” iddia ederek Çin kaynaklı devam eden koronavirüs salgınının Bitcoin’in yükselişinde etkili olduğuna dikkat çekti…

Faiz oranlarındaki düşüşten yararlandı

State Streetteki üst düzey çok varlıklı stratejist Marija Veitmane bir röportajda Bitcoinin faiz oranlarının çok düşük ve hatta negatif olduğu gerçeğinden yararlandığını belirtti. Veitmane faiz oranlarındaki düşüşün ABD dolarının değerinde bir düşüşe neden olduğunu bunun da Bitcoin’in önünü açtığını söyledi

Bitcoin’de sn bir aydaki yüzde 35 zaten şaşırtıcı bir yükseliş olarak kabul ediliyor. Ancak bazıları önümüzdeki aylarda daha da güçlü bir hareketin öncüsü olduğunu söylüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku