Bu analist, ‘Bitcoin 10 bin dolara düşecek’ dedi, nedenlerini şöyle sıraladı

0 1

Bir TradingView analistine göre Bitcoin 10 bin dolara yakın bir fiyat düzeltmesi riskiyle karşı karşıya.

Bitcoin özellikle geçtiğimiz günlerde haftalık direnç seviyelerini test etti. Ancak bu durum yatırımcılar arasında bir kar realizasyonu olarak kullanıldı.

Aynı analist Bitcoinin bir boğa piyasasında olduğunu kabul ediyor. Ancak fiyatın muhtemelen 10 bin dolarlık düşük seviyelerden geri döneceği uyarısında da bulunuyor.

Bitcoinin 12 bin doların üzerine çıkma çabaları satış duyarlılığı söz konusu seviyeye yaklaştıkça başarısız olabilir.

Seviyeyi bir direnç olarak tarihsel önemi açısından analiz eden bir TradingView.com analisti 12 bin dolar seviyesini yeniden test ettikten sonra kripto para biriminin düşme riski taşıdığını söylüyor. BTC / USD döviz kurunun haftalık fiyat tavanına yakın olduğunu ve bunun üzerine itme çabalarının kötü bir strateji olduğunu ekledi.

Aynı analist “Bitcoinin daha fazla konsolidasyon olmadan 12 bin doların üzerine çıkma ivmesi olup olmadığı hakkında hiçbir fikrim yok. Ancak mevcut fiyattan satın almak kesinlikle yapılacak en iyi iş değildir” diye yazdı.

Körü oynayan boğalar

Analist Bitcoinin 12 bin doların yüz dolar altında işlem gördüğü üç tipik işlem davranışını analiz ettikten sonra şu sonuca vardı:

“Ya bir yatırımcı haftalık direncin yakınında yeni uzun pozisyonlar açıyor ya da riskli kaldıraçlarla yükselişi kısaltıyor. Bu Bitcoinin ikinci çeyrek boğa koşusunu kaçırmasının bir intikamı.”

10 bin dolara geri çekilme

Analist bir sonraki geri çekilme hareketinin fiyatları 10 bin dolara düşürmesini bekliyor. Kripto para birimi için gelecekteki potansiyel hareketleri gösteren bir de tablo ekledi.

Tablo Bitcoin fiyatının sözde “küçük destek” seviyesinden 12 bin dolara geri dönmeye çalıştığını gösterdi. Bununla birlikte olumsuz tarafa doğru uzatılmış bir hareket oranı “daha iyi destek” adı verilen bir alana taşıdı.

Analist “Şahsen sadece piyasa 10 bin 200 dolar civarına dokunduğunda ve ardından bir yapı değişikliğine ulaştığında dikkate alacağım” diye ekledi.

Ayrıca bir geri çekilme hareketinin mutlaka boğa piyasasını sonlandırmayabileceğini belirtti. Bitcoin 12 bin dolar veya ötesine doğru büyümeye devam edebilir. Strateji yalnızca geçici kazançları güvence altına almak için kısa vadeli önyargıdaki değişikliği tespit etmekle ilgilidir.

Bitcoin yukarı yönlü her parabolik hareketten sonra yüzde 30-40 düşüş düzeltmesi yapma konusunda uzun bir geçmişe sahip. Diğer analistler özellikle düşen ABD doları ve tahvil getirilerine karşı güvenli liman varlıkları için daha yüksek teklifler göz önüne alındığında kripto para biriminin önceki trendlerine ayak uydurduğunu görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku