Bu analist 0.2 Bitcoin’i 100 bin dolara çevirdi… İşte sırrı

0 3

Yakından takip edilen bir Bitcoin yatırımcısı 0.2 BTCyi 100 bin dolara yükseltmesine olanak sağlayan kazançlı kripto işlem stratejisini açıkladı.

Luke Martin ile yeni bir Venture Coinist bölümünde  SalsaTekilla takma adını kullanan yatırımcı riskin nasıl yönetileceğine dair içgörülerini paylaştı.

 “Piyasayı bir yatırıma girdiğimde beklentimin değişmesi anlamında sürekli bir dinamizm açısından düşünüyorum.  Diyelim ki uzun bir pozisyon 11 bin 800 dolardan girdiğim ve 12 bin doları hedeflediğimi ve stopumun 11 bin 700 dolar olduğunu varsayalım. Benim risk-kazanç oranım ikiye bir… Piyasa hareket ettikçe risk kazancım da değişiyor. Diyelim ki 11.900 dolardayız. Birden 100 dolar kazanmak için 200 doları riske atıyorum. Bu yüzden ne zaman bir pozisyonda olsam pozisyonlarımı daima değerlendiririm.”

Kripto topluluğundaki en şeffaf yatırımcılardan biri olarak bilinen SalsaTekilla Bybitin dünya yatırım serisinde liderlik tablolarının başında yer alıyor.

Günlük işlemci olarak SalsaTekilla avantajının düşük zaman dilimlerinde oynaklığı artıran bir işlem tekniği olan scalpingden geldiğini söylüyor. Scalping çok kısa zaman aralıklarıyla çok sık alım satım yapmak ve bu şekilde kar elde etmeye çalışmak anlamına geliyor.

“İşlemde ne kadar uzun süre kalırsanız onu o kadar fazla dış faktör etkileyebilir…. Günlerce işlem yapıyorsanız piyasayı etkileyen bu tür haberlerin koşulları değiştirmesi için piyasaya çok daha fazla zaman verirsiniz. Bir işlemde ne kadar çok zaman geçirirseniz onu etkileyen dış faktörlerden o kadar çok risk alırsınız. “

Kripto stratejisti ayrıca günlük işlemci olarak piyasayı sürekli olarak izlediğine dikkat çekiyor.

“Farklı araçlar haberler kullanıyorum. İyi bir haber bülteni almaya çalışıyorum. Sadece Japon şamdan çizelgeleri kullanmıyorum sipariş kitaplarını da biraz izliyorum. Zincir içi analizleri haberleri sahip olduğum belirli piyasa istatistiklerini izliyorum.”

Yatırımcı belirli bir işlem yapıp yapmaması ve bunu nasıl yönetmesi gerektiğini değerlendirmek için tüm verileri kullandığını belirtiyor. Ek olarak SalsaTekilla kaldıraçla işlem yaparken birkaç önemli stratejiyi vurguladı.

“Kaldıraçlı işlem yaptığınızda bir stop loss kullanmanız gerekir. Bir geçersiz kılma planına sahip olmanız ve riskinizi çok sıkı tutmanız gerekiyor. “

Geçinmek amacıyla işlem yapmak isteyenler için SalsaTekilla neden sahip olmadığınız parayı piyasaya yatırmanızı önermediğini açıklıyor.

“İşlem yapmak ve yaşamak için köşede fazladan paranız yoksa para kazanmak için baskı altındaysanız ve yaşamak için para işlemi yapmanız gerekiyorsa bir anlamda daha az avantajınız var. Omzunuzda çok fazla baskı var ve buda sizi başarısızlığa götürebilir “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku