Bu Altcoin’e Yatırım Yapmak İçin Somut Nedenler Var!

0 162

ABD merkezli, eşler arası (P2P) ödeme platformu Metal Pay’in kripto para birimi Metal Coin (MTL), şirketin, Washington eyaletinden para gönderme lisansı aldığını duyurmasının ardından Pazartesi günü büyük bir artış kaydetti.

Metal Pay, lisanslamanın başarısını bir blog gönderisinde duyurarak, bunun “önemli bir an” olduğunu söyledi.

Metal ürünlerinin yerel para birimi olan ve Metal ekosisteminin önemli bir parçasını oluşturan MTL, Metal Pay ile para gönderme ve alma süreçlerini basitleştirmeyi hedefliyor. Ekip, para göndermenin ve almanın anında gerçekleştiğini ve ücretsiz olduğunu ileri sürüyor.

Yaklaşık 2 dolar seviyesinde işlem gören MTL, haberlerin ardından keskin bir şekilde yükseldi ve 7 doların üzerine çıktı. Altcoin, şu anda yaklaşık 6,9 dolardan işlem görüyor.

Şubat ayında Metal Pay, Para Birimi Denetleyici Ofisi’ne (OCC) ulusal bir banka tüzüğü için başvurdu.

Şirket, bunu yapan ilk kripto para şirketi değil; Visa destekli dijital varlık platformu Anchorage, Ocak ayında OCC tarafından ilk federal tüzüğü aldı ve kripto varlıkların ana ekonomiye entegrasyonunun yolunu açtı.

Anchorage kurucu ortağı ve başkanı Diogo Monica o sırada “Hiçbir zaman federal olarak yetkilendirilmiş bir bankadan daha yüksek bir kurum olmamıştı,” dedi.

Kripto para şirketleri, Paxos ve BitPay de charter başvuruları sundular.

Ancak Metal Pay daha da ileri gitmeyi planlıyor ve nakit mevduatlarının Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından sigortalanmasını sağlayacak türünün ilk örneği bir başvuru sundu. Üç ay içinde bir karar alınması bekleniyor.

Başarılı bir sonuç, beş yaşındaki genç şirketi, MTL’nin 14 doların üzerinde bir değere sahip olduğu Eylül 2018’deki eski altın çağına taşıyabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku