featured

Bu Altcoin Youtube’da Bitcoin’den (BTC) Daha Popüler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital para birimleri son 12 ayda popülerlik kazandı ve bazı kripto para birimleri tüm dünyada insanarın ilgisini çekmeyi başardı. Zincir üstü veriler, sosyal medya aktiviteleri ve kripto para işlem istatistikler gibi veriler bu sektörün her geçen gün büyüdüğünü gösteriyor.

Kripto paralar Google ve Youtube’da çok yüksek aranma ve izlenme sayılarına ulaştılar. Satıcı hizmetleri şirketi Total Processing bu hafta bir çalışma yayınladı. Şirket, Youtube izlenmelerinde en popüler olan kripto paraları video paylaşım sitesinin verilerine göre sıraladı.

Sonuçlar oldukça şaşırtıcı. Bitcoin (BTC) geçen Nisan ayından bu yana yüzde 700 artmış olsa da, Ethereum yüzde 1.100 yükseldi ve Ethereum ile ilgili videolar Nisan 2020’den bu yana en çok görüntülenenler listesinde zirveye oturdu.

Youtube’da en çok görüntülenen kripto merkezli içeriği belirlemek için video paylaşım sitesinin son 12 aydaki verilerini inceleyen Total Processing, Ethereum’un geçen yılın lider kripto para birimi Bitcoin’i geride bıraktığını ortaya koydu.

Verilere göre Ethereum videoları Youtube’da 231milyon kez izlenerek en çok izlenen kripto paralar listesinde ilk sırada yer alıyor. Bitcoin 199,9 milyon izlenme ile Ethereum’un ardından ikinci sırada.

İki büyük kripto varlığı Chainlink (LİNK) izliyor. LİNK 45,7 milyon görüntülenme sayısına ulaştı. Piyasa değerine göre altıncı sırada olana Cardano (ADA) ise 43 milyon görüntüleme ile dördüncü sırada yer alıyor.

Youtube’da en çok görüntülenmeye sahip diğer kripto paraların izlenme sayıları ise şöyle; Ripple (XRP) 38,5 milyon, Litecoin (LTC) 27,5 milyon, Uniswap 27,3 milyon, Binance Coin (BNB) 25,4 milyon, Tether (USDT) 22,8 milyon, Polkadot ise 18,81 milyon kez izlendi.

Youtube izlenmelerinde zirvede olan Ethereum’un fiyatı 2021 yılında yüzde 175 artarken geçtiğimiz yıl nisan ayından beri son 12 ayda yüzde1156 arttı.

Bu Altcoin Youtube’da Bitcoin’den (BTC) Daha Popüler