Bu Altcoin Yılın 3’üncü Çeyreğinde Rakip Tanımayacak!

115

Piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi olan Cardano, 2021’in 1. ve 2. çeyreğinde çok kötü bir performans göstermedi ancak, kendisini 2021’in 3. çeyreğinde en iyi performans gösteren altcoin olarak konumlandırıyor gibi görünüyor.

Cardano fiyatı %570 arttı, altcoin yaklaşık 1,40 dolardan işlem görüyor

2015 yılında Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından kurulan açık kaynaklı proje, Grayscale Investments’ın kripto para yatırım fonlarından biri olan Grayscale Digital Large Cap Fund’a (GDLC) dahil edilmesiyle de önemli bir destek aldı. Yakın tarihli bir rapor, fonun diğer varlıklarının bir kısmını satarak defterlerini yeniden dengelediğini ve altcoin Cardano’nun ADA’sını yatırım portföyüne eklemek için getirileri yeniden yatırdığını belirtiyor. 1 Temmuz itibariyle, fonun her bir hissesi ADA’nın %4,26’sını oluşturuyordu; Bitcoin (%67,47) ve Ethereum (%25,39) hala yatırım portföyünün aslan payını oluşturuyor, ADA üçüncü sırada yer alıyor.

Özellikle, Cardano’nun kripto para piyasasındaki yıl başından bugüne performansı, altcoinin şu anda 1,40 dolar civarında seyreden piyasa fiyatının %570 arttığını, sırasıyla %98 ve %144 artışla hem Bitcoin hem de altcoin Ethereum’dan daha iyi performans gösterdiğini kanıtlıyor. Benzer şekilde, Grayscale yatırım fonları bu yıl büyük bir başarı elde etti. Kripto para birimlerini satın alma ve tutma riski olmadan kripto yatırımlarına başlamak isteyen yatırımcıların fiili yatırım araçlarından biri oldu.

Grayscale, yakın zamanda 41.000 Bitcoin ile desteklenen hisselerinin kilidini açıyor

GDLC fonu şu anda yönetim altında 348,9 milyon doların üzerinde kripto paraya sahip olmakla övünüyor ve son 12 ayda %310,24 büyüdü. Grayscale, yakın zamanda 41.000 Bitcoin ile desteklenen hisselerinin kilidini açmaya başlayacağını açıklayan Grayscale Bitcoin Trust Fund (GBTC) dahil olmak üzere yatırımcılara sunduğu başka ürünlere de sahip bulunuyor. Ek olarak, altcoin Cardano’nun 2021’in üçüncü çeyreğinde mükemmel bir performans için konumlanmasının bir başka nedeni de test ağlarında uzun zamandır beklenen Alonzo adlı akıllı sözleşme platformunun lansmanının yakın zamanda duyurulmasıdır. Güncellemenin bu yıl içinde ana ağa ulaşmasıyla birlikte, rekor kıran 30 milyar dolarlık bir ADA şimdiden stake edildi. Bu rakam, ADA’yı, altcoin Ethereum’un 13 milyar dolarını geçerek, stake edilen değere göre en büyük sermayeye sahip kripto para birimi yapıyor. Gelişme, yatırımcıların kripto para biriminde yükselişe devam ettiğini gösteriyor. ADA şu anda son 24 saatte %2,5 artışla 1.350 dolardan işlem görüyor.

Cardano’nun üçüncü en büyük varlık olarak GDLC fonu eklemesini içeren yeni gelişme, kripto pazarında birçok tepkiyle karşılandı. Gözlemciler, hareketin hem Grayscale Investments hem de altcoin Cardano ağı için stratejik bir hamle olduğunu kaydetti. Alonzo akıllı sözleşmeler platformu yaklaşık doksan gün içinde ağın ana ağına ulaşacak şekilde ayarlandığında, yatırımcılar hem ADA’larını stake ederek hem de GDLC fonu aracılığıyla kripto para birimlerine yatırım yaparak büyük getiriler elde etmek zorundalar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku