Bu Altcoin Kurumsal Yatırımcıların Yeni Gözdesi Olmayı Başardı!

0 221

XRP, geçen hafta yaklaşık 33 milyon dolar değerinde haftalık kurumsal girişi çekti ve bu rakam şu ana dek en yüksek seviyesi oldu. XRP, son 7 gün boyunca kurumsal yatırımcılar arasında en popüler kripto para birimi olmaya devam etti.

CoinShares tarafından yayınlanan en son haftalık dijital varlık girişleri raporuna göre XRP, yönetim altındaki toplam dijital varlıklarını geçen hafta neredeyse ikiye katlayarak 83 milyon dolara çıkardı. Genel olarak, kripto para piyasası, yönetim altındaki küresel dijital varlıkların toplam değeri ilk kez 64 milyar dolara ulaştığı için geçen hafta 233 milyon dolarlık giriş çekti.

XRP, Nisan 2021’de en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olarak öne çıkmayı başardı. Kripto para birimi, bu ay yaklaşık 0,54 dolarlık bir fiyat seviyesinde başladı. XRP, Nisan ayının ilk iki haftasında yaklaşık yüzde 200 artış gösterdi ve 14 Nisan’da 3 yıldan fazla süredir en yüksek seviyesi olan 1,95 dolar’a ulaştı.

XRP, 33 milyon dolarlık haftalık girişlerle en popüler kripto para birimi oldu ve yönetim altındaki varlıklarını neredeyse ikiye katlayarak 83 milyon dolara çıkardı. Bu hafta girişler alışılmadık bir şekilde çeşitli dijital varlıklara yayıldı. Bitcoin (BTC), 108 milyon dolarlık en büyük girişi görürken, Ethereum 65 milyon doları çekti. CoinShares raporda belirtilen Bitcoin Cash (BCH), Polkadot (DOT), Binance Coin (BNB) ve Tezos’ta da yüksek girişler görüldü.

XRP Piyasa Değeri

Dünyanın 4. en değerli dijital para biriminin toplam piyasa değeri 13 Nisan’da 72 milyar doları aştı ve 14 Nisan’da 36 aydan uzun süredir en yüksek seviye olan yaklaşık 90 milyar dolara ulaştı. Son düşüşe rağmen, XRP’nin hala yaklaşık 58 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. XRP’deki son fiyat artışı kurumsal yatırımcıları çekiyor. Dünya çapında birkaç kripto para birimi borsası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan bir dava nedeniyle Ocak 2021’de XRP alım satımını durdurmuştu. Ancak, kurumsal girişlerdeki son sıçrama, büyük yatırımcıların XRP’yi bir değer deposu olarak görmeye başladığını gösteriyor. An itibariyle, kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık yüzde 15 düşüşle yaklaşık 1,26 dolar’dan işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku