Bu Altcoin Kurumsal Yatırımcılar Arasında Hızla Popüler Oluyor!

0 136

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, dünyanın dört bir yanındaki büyük kurumsal yatırımcıların dikkatini çekiyor. ETH ile ilgili yatırım ürünleri, geçen hafta 113 milyon dolar ile, toplam kripto para girişlerinin neredeyse yüzde 50’sini oluşturdu.

CoinShares tarafından yayınlanan en son haftalık dijital varlık girişleri raporuna göre, kripto para birimi yatırım ürünleri bu çeyrekte, en yüksek seviye olan toplam 4,2 milyar dolarlık rekor giriş çekti. Kurumlar, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimini büyük miktarlarda biriktirdikçe, Ethereum’un popülaritesi artıyor.

CoinShares, dijital yatırım ürünlerinin Cuma günü toplam 55,8 milyar dolarlık kripto varlıklarla kapandığını belirtti. Grayscale, yönetilen 43 milyar dolardan fazla dijital varlıkla kripto para birimi ürünlerinin en büyük kurumsal sahibi olmaya devam etti.

CoinShares raporu şunları belirtti: “Fon akışları verileri, Ethereum’un geçen hafta 113 milyon dolarlık girişle yatırımcılar arasında giderek daha popüler olduğunu ve toplam akışların neredeyse yüzde 50’sini oluşturduğunu vurguladı. Dijital varlıkların (pasif) fiyatını aktif yatırım stratejilerine sahip olanlarla karşılaştıran yatırım sağlayıcılarının analizi, yatırımcıların sırasıyla 54,1 milyar dolar ve 786 milyon dolarlık yönetim altındaki varlıklar ile pasif seçmeye devam ettiğini vurguluyor”

Ethereum’un Popülerliği Artıyor

Perakende ve kurumsal yatırımcılar Ethereum’u bir değer deposu olarak görmeye başladı. Kripto para birimi 2021’in başından bu yana yüzde 120’den fazla arttı. Grayscale şu anda yönetim altında yaklaşık 3.18 milyon ETH’ye sahip ve toplam değeri 5.5 milyar dolardan fazla. Kripto varlık yöneticisi, şirket son 30 günde 48 bin’den fazla ETH satın alırken, Ethereum birikimini hızlandırdı. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, kurumsal yatırımcıların Ethereum ile ilgili yatırım ürünlerine artan ilgisinden bahsetti. Ethereum ile ilgili tek büyük endişe, arz krizidir. ETH balinaları dijital varlıkları biriktiriyor ve büyük borsalardaki arzları azalıyor. Kripto analiz firması Santiment tarafından yayınlanan en son verilere göre, Ethereum balinaları şu anda toplam ETH arzının% 68’inden fazlasını elinde tutuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku